Naše webové stránky o Taiji (Tai chi) se neustále rozvíjejí! Na této stránce najdete přehled o nových videích a textech. A víte, proč původně tento web vznikl? Jestli ne, navštivte stránku O našem webu.

Říjen 2021

Nová videa v uzamčených sekcích

Základy pohybu („základní vstup“)

 • 14. 10. 2021: na stránce Otočky a kopy přibylo nové video Kopy patou ve spojení s otočkami – kopy 2. části formy

Sestavy Taiji („neomezený vstup“)

 • 14. 10. 2021: Ve druhé části formy je nové video – ZOOM 2021: Úder na uši a prvky do konce 2. části

Září 2021

Nově založené stránky na webu

Nová videa v uzamčených sekcích

Základy pohybu („základní i neomezený vstup“)

 • 30. 9. 2021: Na stránce Otočky a kopy jsou nová výuková videa zaměřená na nácviky otoček a nácviky kopů!

Sestavy Taiji („neomezený vstup“)

 • 8. – 30. 9. 2021: Ve druhé části formy je nové video ze Zoom, 2021 – Odděl nohu a nová videa pojednávající o otočkách a kopu patou!
 • 10. 9. 2021: Ve třetí části formy je nové video z lekce – Divoký kůň potřásá hřívou.
 • 17. 9. 2021: V první části formy přibylo video od prvku Brnknutí na loutnu až po Vykrytí, obtočení a úder (na stránce značeno jako Video z lekce 2021: Od loutny po Vykrytí) a také video z lekce ZOOM 2021: korekce prvku Vykrytí...

Červenec 2021

Nová stránka ve veřejné sekci

Nové informace v uzamčených sekcích

Základy pohybu

Sestavy Taiji

Červen 2021

Nová videa ve veřejné sekci

 • 16. 6. 2021: Nová videa na stránce MgA. Vlasta Pechová pojednávají o seminářích na Floridě r. 2013 a v Nevada City r. 2011.
 • 13. 6. 2021: Video I tin ting máme v lepším rozlišení!

Fotografie ze cvičení zdarma

Podívejte se na nové fotografie ze cvičení v parku Na Pankráci.

Nová videa v uzamčených sekcích

Základy pohybu

 • 17. 6. 2021: Podívejte se na video ze Zoom lekce, kde je detailní popis točení kolem vertikální osy (osy vody) v postoji kočky. Více si uvědomíte otevírání a zavírání Qua v postoji kočky. A pozor, zaměřujeme se na obě nohy, tedy na nohu zatíženou na 100% i nohu nezatíženou! Protože je na stránce víc videí, je toto nové video označeno datem 17. 6. 2021. Najdete ho na stránce Nácvik pohybu kolem tří os.

Sestavy Taiji

 • 13. 6. 2021: Ve Druhé části formy jsou videa ze Zoom lekce – Zabodnutí jehly do dna moře a Rozevření vějíře.

Květen 2021

Vimeo

Již několik týdnů nahrávám nová videa na Vimeo. Jedná se o placenou platformu, kde je možné očistit videa od zbytečných vizuálních prvků a reklam. Youtube zavádí nová pravidla – ve videích Youtube se začne automaticky zobrazovat reklama. Proto přecházím na Vimeo…

Nová videa ve veřejné sekci

 • Podívejte se na ukázkovou lekci přes Zoom.
 • Videokurz zaměřený na nácvik základních postojů a meditace vestoje je tady! Tento videokurz je určený těm, kdo nemají kompletní přístup do studijních sekcí webu a preferují přesně zaměřené lekce.
 • Na stránce Vnitřní síla Jing je nové video.

Nová videa v uzamčených sekcích

Základy pohybu

 • Pro začátečníky i pokročilé je určena stránka s videi Nácviky ve dvojicích.
 • 30. 5. 2021: Podívejte se na novou stránku Pozice ruky. Video uvítají začátečníci i pokročilí. K videu je i text s tipy k procvičování.
 • 26. 5. 2021: nové video „Peng – rozvinutí a zavinutí“ – najdete na uzamčené stránce Pět pozic paží a vnitřní pohyb.

Sestavy Taiji

 • 30. 5. 2021: Každý týden přibývají nová videa díky žákům, které učím individuálně nebo přes Zoom. Videa edituji a vkládám do webu. Najdete je na stránce Druhá část formy a pár nových je i na stránce První část formy. Jestli se vám nová videa líbí, můžete mne také na lekci natočit. Rozšíříme tak databázi výukových videí…

Informace o Taiji

 • 30. 5. 2021: Na stránce Pengjing je nový text a videa, která vám pomůžou pochopit tento druh vnitřní síly.

Duben 2021

 • Aktuality a všechny rubriky v blogu byly sloučeny do rubriky Blog.
 • Výuková videa PODZIM 2020, na která jste se mohli dostat z hlavní strany webu, jsou trvale umístěna v Přehledu témat. Jednotlivá videa z této série najdete také během pročítání stránek vždy u daného tématu.
 • V hlavním menu webu přibyla kolonka Pro členy. Najdete tam například karty. Jsou tam také informace pro učitele, určené všem, kteří se podílejí (nebo se v budoucnu budou chtít podílet) na chodu školy.

Nová videa v uzamčených sekcích webu

 • Podívejte se na stránku Dalu – nácviky, kde najdete video určené pro pokročilé žáky naší školy.

Březen 2021

Karty

Pro ty z vás, kdo se učíte online a máte o to zájem, zařizuji kartu. Do ní vkládám odkazy a videa přesně pro vás v návaznosti na naše individuální lekce. Karty najdete několika způsoby, například dole v patičce webu je slovo Karty.

Nová videa a texty

V jednotlivých sekcích webu postupně přibývají videa a texty! Některá videa jsou ve veřejně přístupných částech, jiná jsou v sekcích pro registrované uživatele.

Ve veřejně přístupné části webu přibyla videa na stránce Přehled párových sestav naší školy.
Registrovaní uživatelé, podívejte se na nová videa Cviky s tyčí a Cviky s mečem. Najdete tam videa se cviky, které můžete přidat k vašemu cvičení se zbraněmi.

Registrovaní uživatelé, podívejte se na stránku Základní postoje a stránku Pohyb kolem tří os. V uzamčených článcích tam najdete podrobně rozvinuté texty s obrázky a výukovými videi. Videa jsem tam přiřadila z původního podzimního kurzu. Stránky se tak staly komplexnější a informace hutnější. 🙂

Registrovaní uživatelé webu, podívejte se na stránku Tingjing – uvolněnost, měkkost, vlna. Stránka podává přehled o tom, jakým způsobem v těle probíhá vlna a jak jí kultivujeme při cvičení formy. Kromě textu tam najdete i názorná videa.

Únor 2021

Na webu přibyla stránka s krátkými animacemi a videi o Taiji.