Jsme tradiční škola Taiji (Taijiquan) stylu rodiny Yang. Bojové umění Taiji rozvíjíme a předáváme v komplexní podobě. Naší školu vede MgA. Vlasta Pechová, přímá žačka Roberta Amackera.

Linie, kudy informace proudily a proudí až k nám.

Poskytujeme ucelený systém výcviku Taiji stylu Yang. Vyučujeme základy pohybu, kdy začátečníci postupně přecházejí k pohybu celého těla a k nácviku sólových a párových sestav. Výuka má plynulou posloupnost od jednodušších požadavků až po nácviky složitých dovedností.

Zaměřujeme se na výuku dospělých. Pořádáme kurzy a cvičení Taiji v Praze, intenzivní kurzy a individuální lekce. V létě vedeme cvičení zdarma. Poskytujeme i možnost online studia.

V rámci mezinárodní spolupráce a přátelství nás občas navštěvují instruktoři z moskevské školy Bílá vrána a ze školy White Crow Taiji – USA.

Nahlédněte do archivu našich akcí.

Taiji pod lupou, Vlasta Pechová a Robert Amacker demonstrují bojovou myšlenku remene.

Robert Amacker a Vlasta Pechová

Robert Amacker

Taiji (Taijiquan) styl rodiny Yang, přímý žák mistrů Chu, Ch’u-fang; Cheng, Man-ch’ing; William Chen; Ben lo.
Svou činností a vstřícným přístupem stojí u vzniku naší školy. Nyní žije a vyučuje v Kalifornii (USA).

MgA. Vlasta Pechová

Taiji (Taijiquan) styl rodiny Yang, přímá žačka Roberta Amackera.
Je zakladatelkou, hlavní učitelkou a lídrem naší školy. Působí v České republice a občas v zahraničí.

Systém školy:

Naší prioritou jsou kvalitní informace a individuální přístup při výuce. Snažíme se vytvořit vhodné zázemí pro cvičení a studium Taiji, jehož součástí jsou i naše webové stránky. Jsme tradiční rodinná škola, kdy všichni účastníci kurzů mají kontakt s hlavní učitelkou školy. Lekce probíhají v malých skupinkách 6 – 10 účastníků. Systém výuky je nastaven tak, aby se spolu mohly setkávat i rozdílné úrovně pokročilosti. Díky vzájemné spolupráci během cvičení získávají všichni členové školy informace potřebné k rozvoji Taiji.

Přečtěte si pravidla školy. Podívejte se na náš ceník.

Historie a současnost:

Robert Amacker a Vlasta Pechová, Taijipodlupou.cz

Základy naší školy Taiji jsou spojené s cestami Roberta Amackera do České republiky. Opakovaně u nás působil v letech 2000 – 2007 a vedl zde krátkodobé intenzivní semináře Taiji. Stabilní rozvoj nastal od roku 2009, kdy jeho žačka MgA. Vlasta Pechová s jeho souhlasem začala organizovat kurzy a cvičení Taiji na pravidelné bázi. Rozvoj školy tak nabral jasné podoby.

Současná podoba naší školy je výsledkem intenzivní práce MgA. Vlasty Pechové, za podpory Roberta Amackera a jeho ženy, a dále i moskevské školy Bílá vrána, našich českých i zahraničních Taiji přátel a samozřejmě i všech žáků, kteří jsou nepostradatelnou součástí školy.

Zájemcům o hlubší vhled do tematiky rozvoje školy a předávání Taiji doporučujeme články: Pohled do budoucna – R. Amacker, Získávání Taiji – R. Amacker