Taiji pod lupou, Vlasta Pechová a Robert Amacker demonstrují bojovou myšlenku remene.

Robert Amacker a Vlasta Pechová

Jsme tradiční škola Taiji (Taijiquan) stylu rodiny Yang. Bojové umění Taiji rozvíjíme a předáváme v komplexní podobě. Naší školu vede MgA. Vlasta Pechová, přímá žačka Roberta Amackera.

Poskytujeme ucelený systém výcviku Taiji stylu Yang. Zaměřujeme se na výuku dospělých. Pořádáme kurzy a cvičení Taiji v Praze, občas i v jiných místech ČR. Základem studia Taiji u nás je pravidelné studium. K němu nabízíme i doplňkové aktivity a intenzivní kurzy. V létě vedeme cvičení zdarma. Nabízíme i možnost online studia.

V rámci mezinárodní spolupráce a přátelství nás navštěvují instruktoři z moskevské školy Bílá vrána. Občas k nám zavítají i učitelé ze školy White Crow Taiji, USA.

Nahlédněte do archivu našich akcí.

Robert Amacker

  • Taiji (Taijiquan) styl rodiny Yang, přímý žák mistrů Chu, Ch’u-fang; Cheng, Man-ch’ing; William Chen; Ben lo.
  • Svou činností a vstřícným přístupem stojí u vzniku naší školy. Nyní žije a vyučuje v Kalifornii (USA).

MgA. Vlasta Pechová

  • Taiji (Taijiquan) styl rodiny Yang, přímá žačka Roberta Amackera.
  • Je zakladatelkou, hlavní učitelkou a lídrem naší školy. Působí v České republice a občas v zahraničí.

Systém školy:

Naší prioritou jsou kvalitní informace, individuální přístup při výuce a vytvoření vhodného zázemí pro cvičení. Jsme tradiční rodinná škola, kdy všichni účastníci kurzů mají kontakt s hlavní učitelkou školy. Lekce probíhají v malých skupinkách 6 – 10 účastníků. Systém výuky je nastaven tak, aby se spolu mohly setkávat i rozdílné úrovně pokročilosti. Díky vzájemné spolupráci během cvičení získávají všichni členové školy informace potřebné k rozvoji Taiji, bez ohledu na to, zda vynechali některé lekce.

Přečtěte si pravidla školy. Podívejte se na náš ceník.

Historie a současnost:

Robert Amacker a Vlasta Pechová, Taijipodlupou.cz

Základy naší školy Taiji jsou spojené s cestami Roberta Amackera do České republiky. Opakovaně u nás působil v letech 2000 – 2007 a vedl zde krátkodobé intenzivní semináře Taiji. Stabilní rozvoj nastal od roku 2009, kdy jeho žačka MgA. Vlasta Pechová s jeho souhlasem začala organizovat kurzy a cvičení Taiji na pravidelné bázi. Rozvoj školy tak nabral jasné podoby.

Současná podoba naší školy je výsledkem intenzivní práce MgA. Vlasty Pechové, za podpory Roberta Amackera a jeho ženy, a dále i moskevské školy Bílá vrána, našich českých i zahraničních Taiji přátel a samozřejmě i všech žáků, kteří jsou nepostradatelnou součástí školy.

Zájemcům o hlubší vhled do tematiky rozvoje školy a předávání Taiji doporučujeme články: Pohled do budoucna – R. Amacker, Získávání Taiji – R. Amacker