Robert Amacker – Taijiquan styl rodiny Yang

Úvodní stránka/O nás/Robert Amacker – Taijiquan styl rodiny Yang
Robert Amacker – Taijiquan styl rodiny Yang2022-04-03T22:13:07+02:00

Here is information in English

* 14. 7. 1944 Texas, + 1. 8. 2021 Kalifornie

Robert Amacker zasvětil celý život studiu a výuce čínského bojového umění Taijiquan stylu Yang. Byl přímým žákem mistrů Chu, Ch’u-fang; Cheng, Man-ch’ing; William Chen; Ben lo.

Robert Amacker

Robert Amacker – Taijiquan styl rodiny Yang

Bojovým uměním se Robert Amacker začal zabývat ve věku 11 let, kdy se učil judo a cvičil s kamarádem obranu proti násilníkům na základní škole. Po přestěhování na Hawaii ve věku 15 let na střední škole studoval Kyokushinkai Karate u Bobby Low v Čínsko-americkém klubu v Honolulu.

V období vysokoškolského studia na univerzitě v New Yorku (bakalář matematiky) studoval původní styl Kyokushinkai, Gojuryu Karate, u Petera Urbana. Věnoval se Aikidu u Yoshimitsu Yamada. Nakonec přešel k Taiji u Cheng, Man-ch’ing a jeho dvou nejtalentovanějších studentů William Chen (New York) a Ben Lo (San Francisco).

V sedmdesátých letech byl studentem mistra Chu, Ch’u-fang. Ten byl jedním ze tří lidí, kteří přinesli na Taiwan z čínské pevniny formu San Shou a byl přímým studentem Yang, Cheng-fu. Od svých 21 let se Robert Amacker věnoval výlučně studiu Taiji (Tai chi), s jedinou výjimkou roku, kdy studoval Monkey Style Boxing u Quan, Sai-hung. Několik let též praktikoval Zen u slavného Yasutani Roshi a jeho studenta Seikida v Diamond Sangha na Havaji (USA).

Činnost

Robert Amacker založil „Inner Research Institute of San Francisco“ se svým přítelem Martin Inn. Publikoval překlad klasických textů „Classics of Taijiquan“. Tento překlad byl později opětovně vydán Ben Lo a Susan Foe v mírně upravené formě jako „The Essence of Tai Chi Ch’uan“ (North Atlantic Press). V roce 1997 založil školu Taijiquan Bílá vrána (White Crow) v Moskvě, Ruská federace.

V Praze Robert Amacker opakovaně působil v letech 2000 – 2007 a vyučoval zde Taiji formou krátkodobých seminářů. Svou činností a vstřícným přístupem stál u vzniku naší školy Taiji pod lupou. Do Prahy pak opět zavítal v roce 2014 a 2017.

V roce 2013 vydal knihu The Theoretical Basis Of T’ai Chi Ch’uan. Od té doby vydal i několik e-knih. Často jezdil do své školy v Moskvě. Poslední rok svého života prožil v Kalifornii, kde se věnoval psaní knih a výuce. Se svou ženou natočil spoustu videí, která jsou na stránkách WhiteCrowTaiji.com a na youtube.

Odkazy

Stránky o Taijiquan, Olesya Amacker: WhiteCrowTaiji.com
Osobní stránky Roberta Amackera: www.bobamacker.com
Podívejte se na jeho videa Civilní aspekt v Tuishou.

Odkaz Roberta Amackera

Podívejte se na stránku věnovanou odkazu Roberta Amackera.

Videa

Galerie

Články

Přejít nahoru