Robert Amacker – Taijiquan styl rodiny Yang

Úvodní stránka/O nás/Robert Amacker – Taijiquan styl rodiny Yang
Robert Amacker – Taijiquan styl rodiny Yang2020-10-24T19:44:41+00:00

Robert Amacker se věnuje Taijiquan stylu Yang. Je přímým žákem mistrů Chu, Ch’u-fang; Cheng, Man-ch’ing; William Chen; Ben lo. Svou činností a vstřícným přístupem stojí u vzniku naší školy Taiji pod lupou. Nyní žije v Kalifornii (USA).

Robert Amacker

Robert Amacker – Taijiquan styl rodiny Yang

Bojovým uměním se Robert Amacker začal zabývat ve věku 11 let, kdy se učil judo a cvičil s kamarádem obranu proti násilníkům na základní škole. Po přestěhování na Hawaii ve věku 15 let na střední škole studoval Kyokushinkai Karate u Bobby Low v Čínsko-americkém klubu v Honolulu.

V období vysokoškolského studia na univerzitě v New Yorku (bakalář matematiky) studoval původní styl Kyokushinkai, Gojuryu Karate, u Petera Urbana. Věnoval se Aikidu u Yoshimitsu Yamada. Nakonec přešel k Taiji u Cheng, Man-ch’ing a jeho dvou nejtalentovanějších studentů William Chen (New York) a Ben Lo (San Francisco).

V sedmdesátých letech byl studentem mistra Chu, Ch’u-fang. Ten byl jedním ze tří lidí, kteří přinesli na Taiwan z čínské pevniny formu San Shou a byl přímým studentem Yang, Cheng-fu. Od svých 21 let se Robert Amacker věnoval výlučně studiu Taiji (Tai chi), s jedinou výjimkou roku, kdy studoval Monkey Style Boxing u Quan, Sai-hung. Několik let též praktikoval Zen u slavného Yasutani Roshi a jeho studenta Seikida v Diamond Sangha na Havaji (USA).

Činnost

Založil „Inner Research Institute of San Francisco“ se svým celoživotním přítelem Martin Inn. Publikoval překlad klasických textů „Classics of Taijiquan“. Tento překlad byl později opětovně vydán Ben Lo a Susan Foe v mírně upravené formě jako „The Essence of Tai Chi Ch’uan“ (North Atlantic Press). V roce 1997 založil školu Taijiquan Bílá vrána (White Crow) v Moskvě, Ruská federace. V Praze Robert Amacker opakovaně působil v letech 2000 – 2007 a vyučoval zde Taiji formou krátkodobých seminářů. Do Prahy pak opět zavítal a v naší škole učil v roce 2014 a 2017. V roce 2013 vydal knihu The Theoretical Basis Of T’ai Chi Ch’uan. Od té doby vydal několik e-knih. V současnosti vyučuje v Kalifornii, píše knihy a se svou ženou natáčí videa, která naleznete na jeho stránkách a na youtube.

Odkazy

Stránky Roberta Amackera o Taijiquan: WhiteCrowTaiji.com
Osobní stránky Roberta Amackera: www.bobamacker.com
Podívejte se na jeho videa Civilní aspekt v Tuishou.

Videa

Fotografie

Články

Koncert 2014 – Robert Amacker

30 srpna, 2014|

S příležitostí návštěvy Roberta Amackera v Praze proběhl kromě jiného i jeho koncert s hudebníkem Vojtěchem Havlem. Koncert na Dobešce 2014 Náhodné

Pohled do budoucna

15 září, 2020|

S rozvojem našeho webu občerstvujeme také články a texty. Tento článek napsal Robert Amacker v době, kdy jezdil do Prahy vyučovat. Ačkoli uběhla spousta

Jak se učit formu

3 října, 2020|

Jak se učit formu - autor textu: Robert Amacker, říjen 2011 Hned na začátku si ujasněme, že formu Taiji nelze studovat pouhým napodobováním vnějších

Přejít nahoru