Úrovně Principu taiji2021-09-13T12:56:14+02:00

Princip taiji je považovaný za tzv. civilní aspekt Taiji. Není nutně spojen s bojovými myšlenkami.

Ve fotografii je zakreslen Kovový, Dřevěný a Vzdušný míč.

Úrovně Principu taiji: R. Amacker a J. Nasledskov

Princip taiji je neustálý dynamický proces a změna. Jakmile ho v pohybu nalezneme, ihned mizí a my hledáme další. Uplatňování tohoto principu v Taiji vede k bojovým změnám odvozených ze šaolinských myšlenek – osmi pozic trigramů.

Základní nácvik Principu taiji

V našich kurzech a cvičeních se s Principem taiji seznamujeme nejprve na bázi jednoduchého cvičení ve dvojicích, kdy se učíme vnímat bod doplnění, bod ústupu a středový bod. Poté si vysvětlujeme Princip taiji v jeho dalších úrovních a na jeho základě si představujeme i bojové myšlenky a aplikace.

Články pro registrované uživatele webu – ZÁKLADNÍ nebo NEOMEZENÝ vstup:

Nácvik Principu taiji a jeho úrovně

Tato stránka je přístupná pouze registrovaným uživatelům webu. Úvodem k tomuto tématu je stránka Úrovně Principu taiji. Video - základní nácvik Principu taiji Komentář k videu Video ukazuje základní seznámení s Principem taiji. Nácvik slouží především

Příběh 2: Objevuj Princip taiji

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelům webu. Objevuj Princip taiji V předchozí lekci jsme se věnovali jednomu jedinému bodu – bublajícímu pramínku. Dnes to budou body tři. Jsou hodně zvláštní. Jsou totiž v neustálém pohybu! Dnešní lekce je hlavně teoretická, ale bude se vám hodit do budoucna. Na

Veřejně přístupná videa:

Úrovně Principu taiji

Princip taiji nacvičujeme v sólových pohybech i při cvičení ve dvojicích. Vše objasňuji v kurzech a individuálních lekcích.

Přejít nahoru