MgA. Vlasta Pechová se podílela na tvorbě dvou knih s tematikou Taiji. Jednou je její vlastní knížka v českém jazyce, kterou napsala i ilustrovala. Druhou vysoce odbornou knihu o Taiji napsal její učitel Robert Amacker a Vlasta ji obohatila četnými ilustracemi.

„Tai chi“

Autorka textu a ilustrací: MgA. Vlasta Pechová. Knihu v počtu 2000 výtisků u nás vydalo nakladatelství Grada v únoru 2009. Přečtěte si předmluvu, kterou napsal Mistr Robert Amacker. Kniha je vyprodána. Účastníkům našich kurzů Taiji může knížku zapůjčit MgA. Vlasta Pechová.

Ukázky z knížky

Křest knížky

„The Teoretical Basis Of T’ai Chi Ch’uan“

Autor knihy: Robert Amacker, ilustrace : Vlasta Pechová

Jeho předchozí překlad klasických textů Taiji „The Essence of T’ai Chi Ch’uan“ (společně s Benjaminem Lo, Martinem Inn a Suzan Foe) je nyní považován za klasiku. Ve své knize „The Teoretical Basis Of T’ai Chi Ch’uan“ Robert Amacker popisuje základní a definitivní dovednost umění Taiji, tzv. civilní aspekt, způsobem, o který se nikdo před tím nepokusil. Kniha obsahuje kolem 200 černobílých ručně kreslených ilustrací od Vlasty Pechové. Kniha byla poprvé vydána v anglickém jazyce v Moskvě nakladatelstvím „Synergia transfiguration art studio“ v limitovaném počtu 100 výtisků. Další anglické vydání této knihy je dostupné jako e-kniha na Amazon.com.

Ukázky z knihy