Čínské bojové umění Taiji (Tai chi) patří k vnitřním stylům bojových umění. Rozvíjí tzv. vnitřní sílu. Propojuje šaolinské bojové myšlenky s taoistickými myšlenkami měkkosti, ústupu a nenásilí. Jeho hlavním aspektem je neustálá proměna – Princip taiji.

K Taiji patří studium sestav. Rozvíjejí práci se středem těla, pohyby nohou a paží. Kultivují pohyb celého těla a cirkulaci energie Qi. Taiji je známé i jako cvičení pro zdraví a je považováno za nejvyšší formu cvičení Qigong (čchi-kung).

V kompletní podobě Taiji zahrnuje oblast bojovou, zdravotní i filosofickou. Zdůraznit lze jen jednu oblast, ale právě jejich propojení činí z Taiji jedinečné bojové umění.

Taiji (Taijiquan)

Vnitřní bojové umění

Filosofie a Taiji – úvod

Klasické texty

Princip taiji – úvod

Úrovně Principu taiji

Bojové myšlenky

Více informací

Vnitřní síla Jing – úvod

Druhy síly    Rotace    Vlna    Kulatost

Zdravotní aspekty

Více informací

Naučte se o Taiji více

Umožňujeme vstup do uzamčených částí sekce Informace o Taiji, na jejíž hlavní straně se nyní nacházíte. Abyste získali komplexnější vhled, k této sekci přidáváme i přístup do sekce Základy pohybu, Lekce s příběhem a k dechové sestavě I tin ting. Na určitých cvicích si tak můžete Taiji vyzkoušet a o to lépe pochopit. Můžete získat i svou kartu s odkazy ke studiu krok za krokem. Ceník a přihláška je na stránce Studijní materiály.