Čínské bojové umění Taiji (Taijiquan) spojuje šaolinské bojové myšlenky s taoistickými myšlenkami nenásilí, měkkosti a neustálé proměny.

Součástí tohoto bojového umění je studium sestav. V nich se učíme vnímat střed těla a spojujeme pohyby nohou a paží v pohyb celého těla. Výcvik vede k rozvoji vnitřní síly a cirkulaci energie. K Taiji patří i párové sestavy. Díky nim pochopíte význam celého výcviku.

Taiji je známé i jako cvičení pro zdraví. Přestavuje nejvyšší formu cvičení Qigong (čchi-kung). V kompletní podobě Taiji zahrnuje oblast bojovou, zdravotní a filosofickou. Je možné věnovat se jen jedné oblasti, ale právě jejich propojení činí z Taiji jedinečné bojové umění.

Taiji (Taijiquan)

Vnitřní bojové umění       Tlak

Filosofie a Taiji – úvod

Klasické texty

Princip taiji – úvod

Úrovně Principu taiji

Bojové myšlenky

Více informací

Vnitřní síla Jing – úvod

Druhy síly    Rotace    Vlna    Kulatost

Zdravotní aspekty

Více informací

Naučte se o Taiji více

Umožňujeme vstup do uzamčených částí sekce webu, na jejíž straně se nyní nacházíte. Abyste získali komplexnější vhled, přidáváme i přístup do Základů pohybu, lekcí s příběhem a k dechové sestavě I tin ting. Na určitých cvicích si tak můžete Taiji vyzkoušet. Můžete získat i svou kartu s odkazy ke studiu krok za krokem. Ceník a přihláška je na stránce Studijní materiály.