Sestava Sanshou2021-04-07T11:05:48+00:00

Dynamická sestava Sanshou zahrnuje procvičování bojových dovedností v jejich nejvyšších úrovních. Pro zvládnutí této sestavy je nutné ovládat techniky z ostatních sestav ve dvojicích – Tuishou, Penglujian, Tři kroky a Dalu.

Cvičení Sanshou je nejvyšší úroveň formálního cvičení stylu Yang. Tato sestava zkoumá extrémní kreativitu vycházející z teorie Principu taiji, kdy jeho nepřetržité uplatňování vede k nekonečnému množství bojových změn odvozených z osmi pozic trigramů.

Spojení práce nohou s časováním, měkkostí a nasloucháním umožňuje výměnu energie mezi hráči. Sestava převádí cvičení čchikung na aerobní úroveň. Cvičení Sanshou může být skutečně prozkoumáno a otestováno jen v poměrně vysoké rychlosti. Během 1 minuty je provedeno 88 technik (44 na každé straně).

Cvičení Sanshou se obvykle nacvičuje nejprve na úrovni tance, kdy se lidé učí posloupnost pohybů a postupně se seznamují s bojovými myšlenkami. Poté je možné přidat do cvičení i Princip taiji  to především tzv. kovový a dřevěný míč. Jako další fáze je uplatnění vnitřní síly Jing (v této fázi je nutné do cvičení zapojit i tzv. vzdušný míč).

Níže uvedené články jsou pouze pro registrované uživatele webu.

Přehled témat z lekcí Sanshou – Praha

Podívejte se na přehled témat z nedělních lekcí Sanshou. Témata jsou zde zaznamenána i s názvy technik. Cílem těchto lekcí není naučit ihned celé San shou, ale seznamovat se s jednotlivými technikami a principy. O Sanshou si více můžete přečíst na stránce Sestava Sanshou. O nedělních lekcích se dočtete na stránce Doplňkové

Banchui a Jednoduchý bič: video

Tato stránka je přístupná pouze registrovaným uživatelům webu. Nadřazenou stránkou je Sestava Sanshou. Na videu vidíte nácvik úderu Banchui a bojovou myšlenku Rameno v technice Jednoduchý bič.

Přejít nahoru