Vlasta Pechová je přímou žačkou Roberta Amackera – Taiji (Taijiquan) styl rodiny Yang. Je zakladatelkou, hlavní učitelkou a lídrem naší školy Taiji pod lupou. Působí v České republice, občas i v zahraničí.

Kontakt

MgA. Vlasta Pechová

MgA. Vlasta Pechová

Vlasta Pechová a Taiji

Bojovým uměním se zabývá od roku 1994. Začínala u karate goju-ryu v Brně, poté v Praze přešla k Taiji. Od roku 2000 se věnuje Taiji stylu Yang pod odborným vedením Roberta Amackera. Od té doby rozvíjí a předává Taiji založené na jeho znalostech.

Vyučovat Taiji začala v roce 2002 jako asistentka a zástupkyně R. Amackera. Od roku 2009 intenzivně formuje školu Taiji pod lupu, na jejíž stránkách se nacházíte. Od roku 2010 spolupracuje s MČ Praha 4, v letních měsících vede cvičení TIME outDOOR – cvičení zdarma.

Činnost

Vlasta Pechová napsala a ilustrovala knížku o Taiji. Četnými ilustracemi obohatila knihu Roberta Amackera. Více viz. publikace. Je autorkou textů, ilustrací a videí na tomto webu. Rozvíjí studijní materiály Taiji. V rámci rozvoje a mezinárodního přátelství udržuje kontakt se svým učitelem a dalšími Taiji kolegy. Navštěvuje školy v Moskvě a Kalifornii. Její zážitky si můžete přečíst na stránce Zážitky z cest.

Vlasta se věnuje i jiným oborům. Několik let zasvětila studiu a výuce tance. Absolvovala akreditovaný kurz zdravotní tělesné výchovy (2012) a kurz sportovní a regenerační masáže (2015). Od dětství se zabývá výtvarnou činností a designem – www.silvereye.cz.

Video z Moskvy

Na videu vidíte výcvik v moskevské škole v roce 2011. Vlasta Pechová cvičí pokročilé Tuishou se svým učitelem Robertem Amackerem.

Ukázka Vlastiných plakátů a ilustrací s tematikou Taiji.