Jmenuji se Vlasta Pechová. Jsem přímou žačkou Roberta Amackera – Taiji (Tai chi) styl rodiny Yang. V Praze jsem založila, rozvíjím a vedu školu Taiji pod lupou. Působím v Praze a také v oblasti Pelhřimova a v zahraničí.

Já a Taiji

Bojovým uměním se zabývám od roku 1994. Začínala jsem u karate goju-ryu v Brně, poté jsem v Praze přešla k Taiji (Tai chi). V letech 2000 až 2021 jsem se učila Taiji stylu Yang pod odborným vedením Roberta Amackera.

Taiji jsem začala vyučovat v roce 2002 jako asistentka a zástupkyně Roberta Amackera. Od roku 2009 intenzivně formuji školu Taiji pod lupou, na jejíž stránkách se nacházíte. Vyučuji individuální lekce a skupinové lekce na Dobešce v Praze 4. Vytvářím i videokurzy. Vyučuji i lekce přes Zoom. Od roku 2010 spolupracuji s MČ Praha 4, za její podpory vedu v letních měsících cvičení zdarma – TIME outDOOR. Těší mne, že na toto cvičení jsou skvělé ohlasy.

Občas vedu i semináře v zahraničí, například na Floridě r. 2013. V rámci rozvoje Taiji a mezinárodního přátelství opakovaně navštěvuji školy Taiji v Moskvě a Kalifornii. Velmi si vážím partnerství a spolupráce těchto škol.

Kontakt

Tvorba studijních materiálů, videa

Jsem autorkou textů, ilustrací a videí v online studiu tohoto webu. Napsala a ilustrovala jsem knížku o Taiji. Četnými ilustracemi jsem obohatila knihu R. Amackera, více viz. publikace. Během studijních pobytů v zahraničí píšu zážitky z cest.

Postupně rozvíjím studijní materiály Taiji s cílem usnadnit studium a vést k pochopení Taiji. Vytvářím krátké animace, ve kterých představuji tematiku Taiji. Spoustu mých videí najdete na tomto webu a také na Taiji pod lupou – Youtube.

Další činnost

Několik let jsem zasvětila studiu a výuce tance. Absolvovala jsem akreditovaný kurz zdravotní tělesné výchovy (2012) a kurz sportovní a regenerační masáže (2015). Od dětství se zabývám se výtvarnou činností a také designem – www.silvereye.cz.

Můj avatar

V této podobě jsem průvodcem studia na tomto webu.

Fotografie:

Ukázka mých plakátů a ilustrací s tematikou Taiji: