Jmenuji se Vlasta Pechová. Jsem přímou žačkou Roberta Amackera – Taiji styl rodiny Yang. V Praze jsem založila, rozvíjím a vedu školu Taiji pod lupou. Působím v České republice v Praze a na Vysočině (Pelhřimovsko), občas i v zahraničí.

Kontakt

MgA. Vlasta Pechová

MgA. Vlasta Pechová

Já a Taiji

Bojovým uměním se zabývám od roku 1994. Začínala jsem u karate goju-ryu v Brně, poté jsem v Praze přešla k Taiji (Tai chi). Od roku 2000 se věnuji Taiji stylu Yang pod odborným vedením Roberta Amackera. A protože mne jeho způsob pojetí a předávání Taiji fascinuje, snažím se pokračovat v jeho šlépějích. Současně objevuji i svou vlastní cestu, jednak proto, že je mi to vlastní a také proto, že Robert Amacker k tomu svým učením a přístupem vede.

Má činnost

Vyučovat Taiji jsem začala v roce 2002 jako asistentka a zástupkyně R. Amackera. Od roku 2009 intenzivně formuji školu Taiji pod lupou, na jejíž stránkách se nacházíte. Vedu pravidelné studium a kurzy pro začátečníky na Dobešce v Praze 4. Od roku 2010 spolupracuji s MČ Praha 4 a za její podpory vedu v letních měsících TIME outDOOR – cvičení zdarma v parku Na Pankráci.

Napsala a ilustrovala jsem knížku o Taiji. Četnými ilustracemi jsem také obohatila knihu Roberta Amackera. Více viz. publikace. Jsem autorkou textů, ilustrací a videí v online studiu na tomto webu. V rámci rozvoje a mezinárodního přátelství udržuji kontakt se svým učitelem a dalšími Taiji kolegy. Navštěvuji školy v Moskvě a Kalifornii a kromě studia během pobytů v zahraničí píšu i zážitky z cest.

Věnuji se i jiným oborům. Několik let jsem zasvětila studiu a výuce tance. Absolvovala jsem akreditovaný kurz zdravotní tělesné výchovy (2012) a kurz sportovní a regenerační masáže (2015). To důležité, co mám od dětství, je kreativita, která mi byla dána do vínku. Zabývám se výtvarnou činností a designem – www.silvereye.cz.

Můj avatar

V této podobě jsem průvodcem studia na tomto webu. Avatar mi umožňuje psát osobnější poznámky a upozornit na některé texty. Nejen pro čtenáře, ale i pro mne samotnou, je tak práce na webu o to zábavnější.

Video z Moskvy

Na videu vidíte výcvik v moskevské škole v roce 2011, kdy cvičím pokročilé Tuishou se svým učitelem Robertem Amackerem. Pobyty v Moskvě ve mně zanechaly vzpomínky a pocit plnosti života.

Má videa

Vytvářím výuková videa, spoustu jich najdete na tomto webu a také na mém kanálu na Youtube: Taiji pod lupou – Youtube

Ukázka mých plakátů a ilustrací s tematikou Taiji.