Věnuji se bojovému umění Taiji (Tai chi) stylu Yang. Jsem přímou žačkou Roberta Amackera. Působím v Praze, na Pelhřimovsku a občas v zahraničí. Založila jsem školu Taiji pod lupou. Vyučuji v ní své žáky a společně s nimi pokračuji v dalším rozvoji a cestě, kterou studium a cvičení Taiji nabízí.

Já a Taiji

Bojovým uměním se zabývám od roku 1994. Začínala jsem u karate goju-ryu v Brně, poté jsem v Praze přešla k Taiji (Tai chi). V letech 2000 až 2021 jsem se učila Taiji stylu Yang pod odborným vedením Roberta Amackera.

Taiji jsem začala vyučovat v roce 2002 jako asistentka a zástupkyně Roberta Amackera. Od roku 2009 intenzivně formuji školu Taiji pod lupou, na jejíž stránkách se nacházíte. Vyučuji individuální lekce a skupinové lekce na Dobešce v Praze 4. Vyučuji také lekce přes Zoom. Od roku 2010 spolupracuji s MČ Praha 4, za její podpory vedu v letních měsících cvičení zdarma – TIME outDOOR.

Občas vedu i semináře v zahraničí, například na Floridě v roce 2013 a v Kalifornii 2021/22. V rámci rozvoje Taiji a mezinárodního přátelství opakovaně navštěvuji školy Taiji v Moskvě a Kalifornii. Velmi si cením partnerství a spolupráce všech těchto škol.

Kontakt

Studijní materiály, videa

Jsem autorkou textů, ilustrací a videí v online studiu tohoto webu a nově i ve videokurzech zaměřených na tematiku Taiji. Napsala a ilustrovala jsem knížku o Taiji. Četnými ilustracemi jsem obohatila knihu R. Amackera, více viz. publikace. Během studijních pobytů v zahraničí píšu zážitky z cest.

Postupně rozvíjím studijní materiály Taiji s cílem usnadnit studium a vést k pochopení Taiji. Vytvářím krátké animace. Představuji v nich Taiji zábavnou formou. Spoustu mých videí najdete na tomto webu a také na Taiji pod lupou – Youtube.

Další činnosti a mé zájmy, které mne utvářely a utváří

Od dětství se zabývám se výtvarnou činností a také designem – www.silvereye.cz. Baví mne objevovat jak efektivně sdělovat myšlenky, jak rozvíjet a podněcovat originalitu projevu vizuální či pohybovou formou. Několik let jsem zasvětila také studiu a výuce tance. Absolvovala jsem akreditovaný kurz zdravotní tělesné výchovy (2012) a kurz sportovní a regenerační masáže (2015).

Fotografie:

Ukázka mých plakátů a ilustrací s tematikou Taiji: