„Na první lekci Taiji jsem netušila, že se vydávám na cestu, kdy budu překonávat své hranice nejen v Taiji, ale později i jako zakladatelka školy Taiji. Díky zaujetí pro Taiji se stále rozvíjím v nových dovednostech. Je to fascinující cesta.“

Těžištěm mé činnosti je bojové umění Taiji (Tai chi) stylu Yang. Vyučuji ve své škole Taiji pod lupou®. Působím v Praze, v Pelhřimově a v zahraničí. Vycházím z učení Roberta Amackera. Jeho žačkou jsem byla 21 let. Inspiruji se jeho osobitým přístupem k Taiji a snažím se rozvíjet Taiji v souladu s jeho a odkazem. Zároveň reflektuji požadavky a možnosti současné doby.

Jsem držitelkou mezinárodního certifikátu Trenér bojových umění (licence B) a certifikátu Cvičitel zdravotní tělesné výchovy a sportu. Mé aktivity ovlivňuje i vzdělání v oblasti výtvarného umění a designu na uměleckých školách. Neholduji masovým akcím. Školu Taiji pod lupou® rozvíjím v osobitém duchu s rodinnou atmosférou.

Kontakt

Já a Taiji

Bojovým uměním se zabývám od r. 1994. Po dvouletém studiu karate goju-ryu v Brně jsem se začala věnovat studiu Taiji v Praze. V letech 2000 až 2021 jsem se učila Taiji stylu Yang pod odborným vedením Roberta Amackera. Jeho učení a přístup k Taiji a jeho žákům mne oslovil tak, že jsem začala navštěvovat jeho školy v Moskvě a u San Franciska. Přečtěte si můj příběh Já a Taiji – setkání s učitelem.

Vyučovat Taiji jsem začala v roce 2002 jako asistentka Roberta Amackera. Od roku 2009 formuji školu Taiji pod lupou, na jejíž stránkách se nacházíte. Vedu individuální lekce a skupinové lekce na Dobešce v Praze 4. Učím také online. Od roku 2010 spolupracuji s MČ Praha 4, za její podpory vedu cvičení zdarma – TIME outDOOR. Učím i v zahraničí, například na Floridě v r. 2013 a v Kalifornii 2021/22.

V rámci mezinárodního přátelství navštěvuji školy Taiji v Moskvě a Kalifornii. Velmi si cením spolupráce a partnerství těchto škol. Rovněž si vážím svých žáků a asistentů, se kterými utváříme dynamický tým. Oceňuji vedení z Dobešky, že nám již přes 10 let umožňuje cvičit ve Studiu Dobeška.

Studijní materiály a videa

Hledám způsoby, jak s Taiji seznamovat, motivovat k pohybu a rozvoji. Vytvářím studijní materiály Taiji s cílem usnadnit studium a pochopení Taiji. Jsem autorkou většiny textů, ilustrací a videí na tomto webu.

V krátkých animacích představuji Taiji zábavnou formou. Má videa najdete na tomto webu a také na Taiji pod lupou – Youtube.

Napsala a ilustrovala jsem knížku o Taiji. Četnými ilustracemi jsem obohatila knihu R. Amackera – viz. publikace. Během studijních pobytů v zahraničí píšu zážitky z cest s vhledy nejen do oblasti Taiji.

Tvořivá činnost

Od dětství se zabývám výtvarnou činností a designem. Vytvářím i šperky. Můžete je vidět na stránkách Šperky od Vlasty – obrázky a Šperky od Vlasty – origami. Další má tvorba je na www.silvereye.cz. Několik let jsem zasvětila i studiu a výuce tance.

Vzdělání

Vzdělání: ZUŠ Světlá nad Sázavou (1983 – 1992), SŠ uměleckých řemesel v Brně (ateliér designu výrobků 1992 – 1996) a VŠ uměleckoprůmyslová v Praze (ateliér průmyslového designu 1996 – 2002). Absolvovala jsem akreditované kurzy zdravotní tělesná výchova (Palestra, 2012), sportovní a regenerační masáž (Dexter Academy, 2015) a trenér bojových umění (Czech Combat Academy, 2022).

Fotografie:

Ukázka mých plakátů a ilustrací s tematikou Taiji: