Tato videa změní váš pohled na nácvik statických postojů. Ozdravné i bojové techniky vycházejí z neviditelných pohybů, které se odehrávají uvnitř těla. A právě takové pohyby se naučíte v tomto videokurzu.

Videa detailně objasňují tři základní postoje. Naučíte se zaujmout každý postoj tak, aby v nohách probíhala vnitřní akce. Pochopíte, jak se vyvarovat přetížení kolen. K nácviku postojů patří i vyrovnání páteře a meditace vestoje. Znalost postojů tak můžete využít i v praxi statické meditace.

Pro koho je tento kurz určen?

Tento videokurz je určený pro úplné začátečníky i pokročilé adepty všech čínských cvičení. Uvítají je též fyzioterapeuti a všichni, koho zajímá zdravý pohyb a detaily pohybu.

Autorka kurzu je MgA. Vlasta Pechová, 2021.

Ukázka, co je ve videích

Cena za přístup k těmto videím je 500,- Kč. Přihlášku najdete dole na této stránce.

Bublající pramínek

Animace v tomto veřejně přístupném videu seznamuje s bublajícím pramínkem a napovídá, na co se zaměřit v postojích a pohybech Taiji. Práce s chodidly a bublajícími pramínky je důležitá pro jakákoli čínská cvičení, ať se jedná o zdravotní či bojové nácviky.

Aktivace chodidel v postoji koně

Video zachycuje důležité informace o tom, jak propojujeme pohyby chodidel s koleny v POSTOJI KONĚ. Naučíte se cvik pro chodidla a vnímání bublajícího pramínku. Informace ve videu je vhodné si „naporcovat“ a vstřebat postupně. Video je dlouhé 16 minut.

Postoj střelce

V tomto videu se naučíte POSTOJ STŘELCE. Dozvíte se, jak rozložit váhu, ovládat pozice kolen a jaká je správná výška postoje. Video ukazuje i typické chyby a jejich odstranění. Informace ve videu si „naporcujte“ a vstřebejte postupně. Video je dlouhé 17 minut.

Postoj kočky

V tomto videu se naučíte stoj na jedné noze. Tomuto postoji říkáme POSTOJ KOČKY. Název postoje není odvozen od zvířete, ale od karatisty, jehož příjmení bylo Cat (Kočka). Základem je opět detailní práce s bublajícím pramínkem, správné postavení kolena a páteře. Video je dlouhé 16 minut.

Statická meditace

Znalost postojů využijte v praxi statické meditace. Statická meditace (postoj sloupu) je vhodná například pro ranní hodiny nebo před zahájením dalšího cvičení. Dá se praktikovat i jako samostatná technika.

Statickou meditaci obvykle nacvičujeme v postoji koně. Pozornost zaměřujeme na pozici těla a plynulý dech. Podpoříme tak jemné proudění energie, které rozehřeje a zaktivuje tělo.

Délka meditace je individuální. V postoji koně je vhodné postupně dosáhnout délky 10 – 20 minut. Při délce 20 minut se dostavuje největší efekt z nácviku, přestože jej pravděpodobně nebudete vnímat ihned. Jedná se totiž o velmi jemné změny, které přicházejí až s opakovaným cvičením.

Po ukončení meditace lze zařadit i jiná cvičení. Těsně po ukončení meditace se nesprchujte studenou vodou, narušili byste přirozené procesy v těle.

Vyrovnání páteře

Toto veřejně přístupné video pojednává o vyrovnání páteře. Tato technika je základem pro cvičení Taiji a Qigong. Video je dlouhé 2,5 minuty.

Meditace vestoje

Video objasňuje statickou meditaci, Dozvíte se, jak se správně fyzicky nastavit pro meditaci a jak v meditaci vestoje dýchat. Toto video je dlouhé 9 minut.

Meditace v postoji střelce

V tomto fyzicky náročnějším postoji nevydržíte stát dlouho. Připravíte si ale kvalitní základ pro všechna další cvičení. Video je dlouhé 1,5 minuty.

  Přihláška do videokurzu Základní postoje a meditace

  Vyplněním níže uvedeného formuláře se přihlásíte do videokurzu Základní postoje a meditace. Přístup k videím obdržíte po uhrazení poplatku.

  Cena za přístup k těmto videím je 500,- Kč. Přístup budete mít zajištěný minimálně na 3 měsíce od zaplacení. Po vyplnění a odeslání Vám budou zaslány platební údaje e-mailem a po uhrazení Vám (opět e-mailem) přijde přístupový kód k videím. 

  Máte dotaz na tento kurz?

  Napište autorce kurzu MgA. Vlastě Pechové.

  Recenze na tento videokurz

  „Tato videa objasňují vnitřní pohyby v nohách a jsou lekcí, která změní lidem život.“ R. Jacobson (USA), 15. 5. 2021