Info pro učitele a asistenty

Úvodní stránka/Pro členy školy/Info pro učitele a asistenty
Info pro učitele a asistenty2022-09-22T12:01:25+02:00

V této sekci se věnujeme úvahám o tvorbě bezpečného zázemí pro sdílení a předávání Taiji (Tai chi). Sekce je určena především pokročilým žákům naší školy, kteří pomáhají či začínají pomáhat s výukou. NĚKTERÉ ČLÁNKY JSOU PŘÍSTUPNÉ POUZE JIM.

Dovednosti v Taiji upevňujeme díky tomu, že je sdílíme s lidmi stejného zájmu. Zapojení se aktivně do procesu výuky a spolupráce v Taiji otevírá další osobní růst a cestu. Neznamená to, že se hned má každý stát učitelem nebo že má vytvářet novou školu. Jde o spolupráci při cvičení a péči o růst všech členů školy. V bezpečném zázemí se každý naučí daleko více, než když bude jen sám za sebe. Těším se na cvičení, spolupráci, rozvoj, MgA. Vlasta Pechová

Bajka pro inspiraci:

„Na pole, kde žili čtyři voli, si zvykl chodit lev. Mnohokrát se je pokusil napadnout; ale pokaždé, když se přiblížil, otočili se ocasy k sobě, takže bez ohledu na to, odkud se k nim lev přiblížil, setkal se s rohy jednoho z nich. Nakonec se ale mezi sebou volové rozhádali a každý z nich se šel pást do jiného rohu pole. Lev je napadl jednoho po druhém a brzy skoncoval se všemi.“ (Ezop, 6. stol. př. n. l.)

Jak učit začátečníky

Tato stránka je přístupná výhradně členům naší školy - těm, kteří se podílejí na výuce a předávání Taiji.

Motivace a (sebe)rozvoj v Taiji

Autorka textu – MgA. Vlasta Pechová (září 2022) "Pro námořníka, který neví kam plout, neexistuje příznivý vítr."

Pohled do budoucna

S rozvojem našeho webu občerstvujeme také články a texty. Tento článek napsal Robert Amacker v době, kdy

Přejít nahoru