Kurz pro začátečníky nabízí základy Taiji tak, jak je vyučujeme v naší škole Taiji pod lupou®. Do tohoto kurzu bereme pouze 6 až 8 účastníků, abychom se mohli každému věnovat. Garantem kurzu je MgA. Vlasta Pechová, vyučuje společně s asistenty.

Náplň kurzu pro začátečníky

Náš kurz pro začátečníky je vhodný pro zájemce o Taiji (Tai chi), kteří mají rádi precizní provedení a procítění pohybu. Zaměříme se na techniku pohybu a nácvik prvků ze sólové sestavy – formy. Okrajově se dotkneme i cvičení ve dvojicích.

V kurzu tomto kurzu probereme tato témata:

Dech a pohyb, navíjení hedvábí

Naučíte se sestavu I tin ting. V tomto poměrně jednoduchém ale efektivním cvičení propojíte dech s pohybem. Dozvíte se také, co je to vnitřní pohyb, kterému se říká navíjení hedvábí. Naučíte se základní nácviky, kdy jemnými rotačními pohyby povzbudíte cirkulaci energie v těle.

Centrum těla a rovnováha

Budeme pracovat s centrem těla a těžištěm. Vyrovnáte páteř, zaktivujete kotníky a chodidla. Naučíte se základní postoje a nácviky, díky kterým získáte lepší rovnováhu. Vysvětlíme si, jak se správným cvičením vyhnout přetížení kolen a zad.

Pohyb celého těla

Budete se učit postupně zapojovat všechny části těla, pohyby nohou a paží spojíte v pohyb celého těla. Pochopíte, jak kultivovat vnitřní sílu, která je spojena s ozdravnými aspekty Taiji. Procítíte uvolněnost a porozumíte rytmu pohybu, který z této uvolněnosti vychází.

Forma

Začnete se učit prvky z 1. části formy. Ukážeme si i pokročilejší techniky, abyste do Taiji více nahlédli.

Podpora studia

V rámci kurzu získáte i přístup na stránku s výukovými videi.

Informace o konání kurzu a přihláška je na stránce Kurzy Taiji pro začátečníky.