O nás

Taiji pod lupou, Vlasta Pechová a Robert Amacker demonstrují bojovou myšlenku remene.

Robert Amacker a Vlasta Pechová

Jsme tradiční škola Taiji (Taijiquan) stylu rodiny Yang. Naší školu vede MgA. Vlasta Pechová, přímá žačka Roberta Amackera. Rozvíjíme a předáváme Taiji v komplexní podobě. Více viz naše vize.

Zaměřujeme se na výuku dospělých. Pořádáme kurzy a cvičení Taiji v Praze, občas i na jiných místech České republiky. Základem studia Taiji u nás jsou tříměsíční kurzy, které probíhají během školního roku. K nim nabízíme i doplňkové aktivity a intenzivní kurzy. V létě vedeme cvičení zdarma.

V rámci mezinárodní spolupráce a přátelství nás navštěvují instruktoři z moskevské školy Bílá vrána. Občas k nám zavítají i naši kolegové z USA.
Podívejte se na fotky z našich akcí.

Mistr Robert Amacker

  • Taiji (Taijiquan) styl rodiny Yang, přímý žák mistrů Chu, Ch’u-fang; Cheng, Man-ch’ing; William Chen; Ben lo.
  • Svou činností a vstřícným přístupem stojí u vzniku naší školy. Nyní žije a vyučuje v Kalifornii (USA).

MgA. Vlasta Pechová

  • Taiji (Taijiquan) styl rodiny Yang, přímá žačka Roberta Amackera.
  • Je zakladatelkou, hlavní učitelkou a leaderem naší školy. Působí v České republice a občas v zahraničí.

Historie a současnost:

Základy naší školy jsou spojené s cestami Roberta Amackera do České republiky. Opakovaně u nás působil v letech 2000 – 2007 a vedl zde krátkodobé intenzivní semináře Taiji. Stabilní rozvoj nastal od roku 2009, kdy jeho žačka MgA. Vlasta Pechová s jeho souhlasem začala organizovat kurzy a cvičení Taiji na pravidelné bázi. Rozvoj školy tak nabral jasné podoby.

Současná podoba české školy je výsledkem intenzivní práce Vlasty Pechové, za podpory Roberta Amackera, moskevské školy Bílá vrána, našich českých i zahraničních Taiji přátel a samozřejmě i všech žáků, kteří jsou nepostradatelnou součástí školy.

Zájemcům o hlubší vhled, co obnáší rozvoj školy a předávání Taiji, doporučujeme tyto články:

 

Share Button
Translate »