Cvičení s prvky Taiji (Tai chi) ZDARMA pořádáme každoročně za podpory MČ Praha 4. Ke cvičení se scházíme vždy od poloviny května do poloviny září. Cvičení je určeno pro dospělé – všechny generace. Probíhá v rámci podpory zdravého životního stylu a mezigeneračního setkávání občanů s trvalým pobytem na území městské části Praha 4. Oblíbenost cvičení dokládají četné ohlasy od seniorů i mladších věkových skupin.

V roce 2021 bylo již cvičení ukončeno. Cvičili jsme od poloviny května do poloviny září. Snad se opět sejdeme v květnu 2022.

Cvičení vede MgA. Vlasta Pechová. Náplní jsou zdravotní cviky, dechová cvičení, čchi-kung, I tin ting a základy Taiji. Pokud nemůžete chodit na cvičení v parku, můžete si cvičit s těmito videi, která byla vytvořena v rámci této akce.

Cvičení probíhá v parku Na Pankráci (Centrální park Pankrác) naproti přes louku od „Café na půl cesty“. Dostanete se k nám pěšky ze stanice metra C Pankrác. Jak nás poznáte? Lektorka s sebou nosí malý reproduktor s bezdrátovým mikrofonem. Bývá nás obvykle 10 – 20 účastníků. Jsme přesně naproti Café na půl cesty, určitě nás nepřehlédnete.

Pondělky 18:00 – 19:30

Pondělky od 18:00 jsou určené pro dospělé – mladší a střední věkové generace. Večerní cvičení obsahuje rozcvičení, protažení a práci s dechem. Součástí je i dynamičtější a komplexnější cvičení, které představí Taiji jako cvičení pro zdraví i jako bojové umění.

Úterky 9:00 – 10:30

Úterky 9:00 jsou vyhrazené seniorům a fyzicky slabším zájemcům. Toto ranní cvičení obsahuje cviky pro zdraví, jemné protažení, energizující sestavu I tin ting, prvky Čchi kung a Taiji. Důraz je kladen na rozvoj koordinace a ozdravné principy cvičení.

Přečtěte si ohlasy na toto cvičení. Vaše ohlasy můžete napsat na: info@taijipodlupou.cz

Cvičte si s videi zdarma!

Podívejte se na videa s tématy a ukázkami.

Plánované termíny jsou vždy v kalendáři. Příští termíny tam budou vypsané na jaře 2022.

Podívejte se na další fotografie ze cvičení.

Další informace ke cvičení

Cvičitelka či její zástupce je na místě v čase začátku cvičení kromě případů vytrvalého deště. Jestliže prší mírně a déšť se utiší do 15 minut od plánovaného začátku, dopolední cvičení se bude konat od 9:30 do 10:30 a večerní cvičení od 18:30 do 19:30. Prší-li déle, cvičení odpadá. Nastane-li v začátku cvičení krátkodobá přeháňka a všichni jsou již na místě, cvičení začne ihned po přeháňce. V extrémním počasí (větrno, deštivo, silné vedro) cvičitelka určí, zda a jak dlouho se bude cvičit.

Přijďte v oblečení, které je vám příjemné a umožňuje dostatečný pohyb. Při nestabilním počasí doporučujeme vrstvit oděvy, abyste je mohli odkládat či oblékat dle potřeb. Praktická je větrovka. Při nižších teplotách si přineste tenké rukavice. Doporučujeme nosit pokrývku hlavy, bude se vám hodit při větru i při silnějším slunci.

Aktuální předpověď počasí

Radarová data poskytuje Český hydrometeorologický ústav – pro větší náhled na mapku klikněte.

  • modrá barva = mrholení
  • zelená barva =  déšť
  • žlutá barva = silný déšť
  • červená barva = liják, průtrž

Fotografování, natáčení

Za souhlasu cvičitelky či organizátora akce je možné  během cvičení fotografovat a natáčet videa, a to za účelem zviditelnění a podpory TIME outDOOR. Natáčení či fotografování bez souhlasu organizátora a cvičitelky není povoleno.

Upozornění

  • Cvičení TIME outDOOR je na vlastní zodpovědnost. O fyzických omezeních lektorku informujte.
  • Organizátor ani cvičitelka nenesou v průběhu zodpovědnost za případné ztráty osobních věcí. Své věci si hlídejte.