Cvičení bylo ukončeno 15. 9. 2020. Snad se nám podaří vídat se opět od května 2021…

Cvičení s prvky Taiji (Tai chi) zdarma probíhá od května do září. Zajišťuje ho MČ Praha 4. Cvičení je pro veřejnost ZDARMA. Jedná se o cvičení pro všechny generace. Probíhá v rámci podpory zdravého životního stylu a mezigeneračního setkávání občanů s trvalým pobytem na území městské části Praha 4.

Cvičení vede MgA. Vlasta Pechová. Náplní cvičení jsou zdravotní cviky, dechová cvičení, čchi-kung, I tin ting a základy Taiji. Cvičení je rozdělené podle věkových skupin a přizpůsobené kondici účastníků. Cvičení se obvykle účastní 20 – 30 účastníků.

Líbí se vám toto cvičení? Napište nám na info@taijipodlupou.cz

Cvičení probíhá každý rok v parku Na Pankráci (Centrální park Pankrác) naproti kavárně „Kafé na půl cesty“. Dostanete se tam ze stanice metra C Pankrác. Na mapě je cvičení označeno zeleným špendlíkem.

Pondělky 18:00 – 19:30

Pondělky od 18:00 jsou určené pro dospělé – mladší a střední věkové generace. Večerní cvičení obsahuje rozcvičení, protažení a práci s dechem. Součástí je i dynamičtější a komplexnější cvičení, které představí Taiji jako cvičení pro zdraví i jako bojové umění.

Úterky 9:00 – 10:30

Úterky 9:00 jsou vyhrazené seniorům a tělesně slabším zájemcům. Toto ranní cvičení obsahuje cviky pro zdraví, jemné protažení, energizující sestavu I t’in t’ing, prvky Čchi kung a Taiji. Důraz je kladen na rozvoj koordinace a ozdravné principy cvičení.

Najdete nás podle zelené vlajky anebo zeleného deštníku! Příští termíny najdete v kalendáři od jara 2021.

Další informace ke cvičení

Podívejte se na další fotografie ze cvičení.

Přečtěte si ohlasy na toto cvičení. Jestli na cvičení chodíte, napište vaše ohlasy na info@taijipodlupou.cz.

Cvičitelka či její zástupce je na místě v čase začátku cvičení, kromě případů vytrvalého deště. Jestliže prší a déšť se utiší do 15 minut od plánovaného začátku, dopolední cvičení se bude konat od 9:30 do 10:30 a večerní cvičení od 18:30 do 19:30. Prší-li déle, cvičení odpadá. Nastane-li v začátku cvičení krátkodobá přeháňka a všichni jsou již na místě, cvičení začne ihned po dešti. V případě extrémního počasí (větrno, deštivo, silné vedro) cvičitelka určí, zda a jak dlouho se bude cvičit.

Přijďte v oblečení, které je vám příjemné a umožňuje dostatečný pohyb. Při nestabilním počasí doporučujeme vrstvit oděvy, abyste je mohli odkládat či oblékat dle potřeb. Praktická je větrovka. Při nižších teplotách si přineste tenké rukavice. Doporučujeme nosit pokrývku hlavy, bude se vám hodit při větru i při silnějším slunci.

Aktuální předpověď počasí

Přesná radarová data poskytuje Český hydrometeorologický ústav – pro větší náhled na mapku klikněte.
Význam barev na mapě: modrá barva = mrholení, zelená barva =  déšť, žlutá barva = silný déšť, červená barva = liják, průtrž

Fotografování, natáčení

Za souhlasu cvičitelky či organizátora akce je možné  během cvičení fotografovat a natáčet videa, a to za účelem zviditelnění a podpory TIME outDOOR. Natáčení či fotografování bez souhlasu organizátora a cvičitelky není povoleno.

Upozornění

  • Cvičení TIME outDOOR je na vlastní zodpovědnost. O fyzických omezeních lektorku informujte.
  • Organizátor ani cvičitelka nenesou v průběhu zodpovědnost za případné ztráty osobních věcí. Své věci si hlídejte.