Cvičení s prvky Taiji (Tai chi) ZDARMA pořádáme každoročně za podpory MČ Praha 4. Scházíme se od poloviny května do poloviny září. Cvičení je určeno pro dospělé – všechny generace. Probíhá v rámci podpory zdravého životního stylu a mezigeneračního setkávání občanů s trvalým pobytem na území městské části Praha 4. Oblíbenost cvičení dokládají četné ohlasy.

V roce 2022 bylo cvičení ukončeno 13. 9. Doufáme, že se od května 2023 budeme opět scházet.

Přečtěte si ohlasy na toto cvičení. Vaše ohlasy můžete napsat na info@taijipodlupou.cz

Sledujte aktuality o cvičení přes WhatsApp – přihlaste se tady.

Cvičení probíhá v parku Na Pankráci (Centrální park Pankrác) naproti přes louku od „Café na půl cesty“. Dostanete se k nám pěšky ze stanice metra C Pankrác. Lektorka používá malý reproduktor s bezdrátovým mikrofonem. Bývá nás obvykle 10 – 25 účastníků.

Cvičení vede MgA. Vlasta Pechová. Náplní jsou zdravotní cviky, čchi-kung, dechové cvičení I tin ting a základy Taiji.

Můžete si cvičit i doma s těmito videi.

Pondělky 18:00 – 19:30

Pondělky od 18:00 jsou určené pro dospělé – mladší a střední věkové generace. Večerní cvičení obsahuje rozcvičení, protažení a práci s dechem. Součástí je i dynamičtější a komplexnější cvičení, které představí Taiji jako cvičení pro zdraví i jako bojové umění.

Úterky 9:00 – 10:30

Úterky 9:00 jsou vyhrazené seniorům a fyzicky slabším zájemcům. Toto ranní cvičení obsahuje cviky pro zdraví, jemné protažení, energizující sestavu I tin ting, prvky Čchi kung a Taiji. Důraz je kladen na rozvoj koordinace a ozdravné principy cvičení.

Podívejte se na fotografie ze cvičení.

Cvičte si s videi zdarma!

Další informace ke cvičení

Cvičitelka či její zástupce je na místě vždy kromě případů vytrvalého deště. Jestliže je krátká přeháňka a ustane do 15 minut od plánovaného začátku, cvičení se bude konat, jakmile cvičitelka či její zástupce dorazí na místo – ranní cvičení nejpozději od 9:30 a večerní cvičení nejpozději od 18:30.

Přijďte v oblečení, které je vám příjemné a umožňuje dostatečný pohyb. Při nestabilním počasí doporučujeme vrstvit oděvy, abyste je mohli odkládat či oblékat dle potřeb. Praktická je větrovka a pokrývka hlavy. Při nižších teplotách (například v květnu) si vezměte i rukavice, rána můžou být ještě chladná.

Aktuální předpověď počasí

Pro větší náhled na mapku klikněte.

Fotografování, natáčení

Za souhlasu cvičitelky či organizátora akce je možné  během cvičení fotografovat a natáčet videa, a to pouze za účelem zviditelnění akce TIME outDOOR. Natáčení či fotografování bez souhlasu organizátora nebo cvičitelky není povoleno.

Upozornění

  • Cvičení TIME outDOOR je na vlastní zodpovědnost.
  • Své věci si hlídejte. Organizátor ani cvičitelka nenesou zodpovědnost za případné ztráty osobních věcí.