Cvičení s prvky Taiji (Tai chi) ZDARMA pořádáme každoročně  za podpory MČ Praha 4. Ke cvičení se scházíme od poloviny května do poloviny září. Cvičení je určeno pro dospělé – všechny generace. Probíhá v rámci podpory zdravého životního stylu a mezigeneračního setkávání občanů s trvalým pobytem na území městské části Praha 4.

Cvičení v parku Na Pankráci začíná 17. a 18. 5. 2021.

Taijipodlupou.cz - cvičení Taichi zdarma je označeno zelenou vlajkou.a

Cvičení vede MgA. Vlasta Pechová. Náplní tohoto cvičení jsou zdravotní cviky, dechová cvičení, čchi-kung, I tin ting a základy Taiji.

Cvičení probíhá v parku Na Pankráci (Centrální park Pankrác) naproti přes louku od „Café na půl cesty“. Dostanete se k nám pěšky ze stanice metra C Pankrác. Najdete nás podle zelené vlajky s nápisem TIME outDOOR anebo zeleného deštníku.

Pondělky 18:00 – 19:30

Pondělky od 18:00 jsou určené pro dospělé – mladší a střední věkové generace. Večerní cvičení obsahuje rozcvičení, protažení a práci s dechem. Součástí je i dynamičtější a komplexnější cvičení, které představí Taiji jako cvičení pro zdraví i jako bojové umění.

Úterky 9:00 – 10:30

Úterky 9:00 jsou vyhrazené seniorům a tělesně slabším zájemcům. Toto ranní cvičení obsahuje cviky pro zdraví, jemné protažení, energizující sestavu I tin ting, prvky Čchi kung a Taiji. Důraz je kladen na rozvoj koordinace a ozdravné principy cvičení.

Zájemci o cvičení se ozvěte

Sepisuji seznam zájemců, abych měla alespoň přibližnou představu o počtu účastníků a mohla cvičení co nejlépe připravit. Zájemci se ozvěte na info@taijipodlupou.cz

Předem děkuji, MgA. Vlasta Pechová

Novinka – lepší ozvučení! Čtěte zde.

Plánované termíny jsou v kalendáři a na letáčku!

Sledujte aktuální vládní opatření ohledně shromažďování lidí, které může omezit počet účastníků či posunout začátek zahájení cvičení na pozdější termín.

Se cvičením počítáme, pokud by se něco změnilo, bude to tu napsané. Chcete aktuální informace?

Máte-li „chytrý“ mobil, odebírejte přes WhatsApp aktuality o cvičení zdarma – přihlaste se pomocí tohoto odkazu. Ve skupině není umožněný chat, slouží pouze pro informování o cvičení, například o náhlých změnách při nepříznivém počasí. Také tam budou upřesněna případná omezení vládou, která se budou cvičení týkat.

Podívejte se na fotografie ze cvičení.

Přečtěte si ohlasy na toto cvičení. Vaše ohlasy můžete napsat na info@taijipodlupou.cz.

Další informace ke cvičení

Cvičitelka či její zástupce je na místě v čase začátku cvičení kromě případů vytrvalého deště. Jestliže prší mírně a déšť se utiší do 15 minut od plánovaného začátku, dopolední cvičení se bude konat od 9:30 do 10:30 a večerní cvičení od 18:30 do 19:30. Prší-li déle, cvičení odpadá. Nastane-li v začátku cvičení krátkodobá přeháňka a všichni jsou již na místě, cvičení začne ihned po přeháňce. V extrémním počasí (větrno, deštivo, silné vedro) cvičitelka určí, zda a jak dlouho se bude cvičit.

Přijďte v oblečení, které je vám příjemné a umožňuje dostatečný pohyb. Při nestabilním počasí doporučujeme vrstvit oděvy, abyste je mohli odkládat či oblékat dle potřeb. Praktická je větrovka. Při nižších teplotách si přineste tenké rukavice. Doporučujeme nosit pokrývku hlavy, bude se vám hodit při větru i při silnějším slunci.

Aktuální předpověď počasí

Radarová data poskytuje Český hydrometeorologický ústav – pro větší náhled na mapku klikněte.

  • modrá barva = mrholení
  • zelená barva =  déšť
  • žlutá barva = silný déšť
  • červená barva = liják, průtrž

Fotografování, natáčení

Za souhlasu cvičitelky či organizátora akce je možné  během cvičení fotografovat a natáčet videa, a to za účelem zviditelnění a podpory TIME outDOOR. Natáčení či fotografování bez souhlasu organizátora a cvičitelky není povoleno.

Upozornění

  • Cvičení TIME outDOOR je na vlastní zodpovědnost. O fyzických omezeních lektorku informujte.
  • Organizátor ani cvičitelka nenesou v průběhu zodpovědnost za případné ztráty osobních věcí. Své věci si hlídejte.