Sestava San shou

Tato dynamická sestava zahrnuje procvičování bojových dovedností v jejich nejvyšších úrovních. Pro zvládnutí této sestavy je nutné ovládat techniky z ostatních sestav ve dvojicích – Tui shou, Peng lu ji an, Tříkrokového tuishou a Da lu.

111-DSC04464_72

San shou

Cvičení San shou je nejvyšší úroveň formálního cvičení stylu Yang. Tato sestava zkoumá extrémní kreativitu vycházející z teorie Principu taiji. Nepřetržité uplatňování tohoto principu může vést k nekonečnému množství bojových změn odvozených z osmi pozic trigramů.

Ačkoli nácvik této sestavy může trvat a být namáhavý, toto cvičení může být skutečně prozkoumáno a otestováno jen v poměrně vysoké rychlosti. Dokazuje to 88 technik, 44 na každé straně, provedených přibližně během 1 minuty.

Spojení práce nohou, načasování, měkkosti a vnímání umožňuje výměnu energie mezi hráči. Sestavu lze označit jako transformaci cvičení čchikung na aerobní úroveň.

Sestava San shou – na videu je Tom Maxon (USA) a Vlasta Pechová (ČR), natočeno v Kalifornii v listopadu 2018:

Níže uvedené informace jsou pouze pro registrované uživatele webových stránek.

Další obsah této stránky je přístupný pouze přihlášeným uživatelům. Prosím přihlašte se v zápatí této stránky.Please Login or Register for access.
Pokud nejste registrovaným uživatelem a máte zájem o registraci napište nám kontakt
Share Button
Translate »