Statická meditace v Taiji

Úvodní stránka/Sestavy Taiji/Statická meditace v Taiji
Statická meditace v Taiji2022-09-25T13:24:57+02:00

„Nech Qi poklidně klesat, pak se shromažďuje a prostupuje kosti.“- Klasické texty

Taijipodlupou.cz - fotorgafie meditace vestoje.Meditace je součástí výcviku Taiji. Na začátku cvičení Taiji praktikujeme meditaci vestoje (postoj sloupu). Jedná se o statickou meditaci, kdy páteř je vyrovnaná a váha těla nasměrovaná do bublajících pramínků.

Statická meditace je vhodná před zahájením cvičení. Vhodná je také pro ranní hodiny, kdy proudění energie Qi rozehřeje a zaktivuje tělo. Při statické meditaci podporujeme cirkulaci energie Qi pozicí těla, dechem a pozorností zaměřenou na tělo.

Články pro registrované uživatele webu – ZÁKLADNÍ nebo NEOMEZENÝ vstup:

Jak meditovat

Tato stránka je přístupná pouze registrovaným uživatelům webu. Úvodem k tomuto tématu je stránka Statická meditace v Taiji. Meditace je součástí výcviku Taiji. Meditaci vestoje praktikujeme obvykle samostatně nebo na začátku cvičení. Při meditaci vestoje stojíme nejčastěji v

Příběh 4: Mezi nebem a zemí

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelům webu. Mezi nebem a zemí Pokračujme představou o budoucnosti, těsně po návratu na Zem. Anebo je to dávná minulost a všechno se to slévá v labyrintu zvláštního časoprostoru? Kdo ví… Sedíme na Zemi přímo na zemi.

Přejít nahoru