Blíží se intenzivní kurz Taiji (Tai chi) na Dobešce v Praze 4. Je určený našim žákům – účastníkům kurzů v naší škole, všechny úrovně pokročilosti. Budeme se věnovat bojovým myšlenkám – probereme vybrané bojové aplikace formy, ukážeme si, jak je lze cvičit v sestavě Penglujian a porovnáme je s prvky ze sestavy Sanshou.

Hlaste se na kurz Taiji : 5. – 7. listopadu 2021

Popis kurzu 5. – 7. listopadu 2021

Tento víkendový kurz je určený pro žáky naší školy – všechny úrovně pokročilosti. Některé časy jsou vyhrazeny pouze pro pokročilé (viz. dále). Podíváme se na bojové myšlenky v Taiji. Zaměříme se především na porovnání bojových aplikací stejných názvů ve formě a v Sanshou. Upřesníme si, co mají společné a jaké jsou jejich rozdíly, protože ve formě se jedná o varianty, které předpokládají útočníka středních bojových dovedností a v Sanshou se setkávají bojovníci na nejvyšších bojových úrovních.

  • Pátek a obě dopoledne: podíváme se na vybrané prvky formy a jejich bojové aplikace. Ujasníme si, jak znalost bojových významů ovlivňuje provedení jednotlivých prvků formy. Také si ukážeme, jak tyto aplikace vypadají v Sanshou. (Určeno pro všechny úrovně pokročilosti.)
  • Odpoledne: zaměříme se na nácviky sestavy Sanshou, vycházet budeme z aplikací z dopoledních cvičení. (Určeno pouze pro pokročilé.)

Cena:

  • CELÝ KURZ: 2300,- Kč
  • * Nižší cena CELÝ KURZ = 1800,- Kč; PÁTEK + 2 DOPOLEDNE = 1300,- Kč; 2 DOPOLEDNE = 1100,- Kč
  • Pouze některé bloky: cena se vypočte podle částky 270,- Kč na 60 minut, *nižší cena je 240,- Kč za 60 minut

* Nižší cena je pro ty, kteří mají předplaceno 6 lekcí v kurzech na Dobešce nebo individuální lekce

Organizační pozn.: Jídlo na oběd si přineste s sebou, můžeme se také domluvit a objednat si jídlo s dovozem.

Harmonogram

den 9:30 – 12:00 13.00 – 14:30 18:00 – 19:30
pátek Bojové myšlenky (všechny úrovně pokročilosti)
sobota Bojové myšlenky (všechny úrovně pokročilosti) Sanshou (pouze pokročilí)
neděle Bojové myšlenky (všechny úrovně pokročilosti) Sanshou (pouze pokročilí)

Přihlášení na intenzivní kurzy na Dobešce

Listopadový kurz je obsazen. Další zájemci se ještě můžete přihlásit emailem, třeba se uvolní místo nebo zkusíme pronajmout větší prostory na cvičení.

Na příští termíny se už můžete předběžně přihlásit. Nejbližší termín je například na začátku prosince 2021. Podívejte se na přehled všech termínů pro školní rok 2021/22.