Cvičení Taiji ve dvojicích2021-06-13T14:10:14+02:00

„Seznámením se správným dotekem postupně porozumíš vnitřní síle Jing. Pochopením této síly dosáhneš moudrosti.“ – Klasické texty

Nepostradatelnou součástí Taiji (Tai chi) je cvičení ve dvojicích. Při cvičení ve dvojicích procítíte aspekty pohybu, na které nestačí pouhý výklad, četba nebo videa. Díky cvičení ve dvojicích pochopíte i hlubší význam sólové sestavy – formy.

Při cvičení ve dvojicích efektivně spolupracujeme při nacvičování Principu taiji, nácviku bojových myšlenek a rozvoji vnitřní síly Jing. Vyšších úrovní dovedností dosahujeme skrze spolupráci, ne pouze přes výhru a prohru. Takové kooperativní a zdravé cvičení má pozitivní vliv na lidský organismus i psychiku.

Jednodušší nácviky ve dvojicích si ukazujeme již v kurzech pro začátečníky. Pokročilejší se postupně učí párové sestavy Taiji.

Posloupnost výcviku

Všechny techniky ve dvojicích se učíme postupně od jednodušších ke složitějším. Stejně tak je tomu i s párovými sestavami. Jejich nácvik probíhá nejprve s omezeným množstvím bojových myšlenek, později bojových myšlenek zařazujeme více.

Párové sestavy – přehled párových sestav

Bezpečnost nácviku: Nácvik pokročilých technik má určitá rizika, především když se je žáci teprve učí a nemají je pod kontrolou – např. projevy vnitřní síly ve spojení s bojovými myšlenkami. Pro zaručení kvality a bezpečnosti při výcviku bojových aplikací jsou některé lekce či cvičení ve dvojicích určené výhradně pro pokročilé a fyzicky zdatné. Bojové techniky se učí pod pečlivým dohledem.

Cvičení ve dvojicích

Cvičení ve dvojicích učím ve svých kurzech a také v individuálních lekcích.

Níže uvedené články jsou pouze pro registrované uživatele webu.

Nácviky ve dvojicích

Tato stránka je určena pro registrované uživatele webu. Patří ke stránce Cvičení Taiji ve dvojicích. Na této stránce jsou postupně zveřejňována videa

Přehled párových sestav

Sestavy Taiji ve dvojicích Na této stránce jsou nově zveřejněná videa, která pojednávají o párových sestavách Taiji (Tai chi) stylu Yang.

Přejít nahoru