Cvičení s prvky Taiji (Tai chi) pro veřejnost zdarma – TIME outDOOR probíhá každým rokem v parku Na Pankráci za podpory MČ Praha 4. Je úžasné, že díky podpoře od městské části může veřejnost opakovaně a bezplatně cvičit od května až do září! Jsem ráda, že jako cvičitelka můžu toto cvičení vést a zprostředkovat tak veřejnosti užitečné znalosti a cvičení pro posílení těla i duše.

Cvičení v parku má nepochybně obrovské klady. I proto je velmi oblíbené, viz. ohlasy. Lidé se dostanou do přírody, potkají se s podobně laděnými lidmi, naučí se nové cviky a získají inspiraci a chuť do života. Během procesu učení se jsou však vystaveni okolnímu hluku, od příjemného šumění listí ve větru až po zvuky sekaček, projíždějících aut a volnočasových aktivit dalších skupin a jednotlivců.

Ráda bych zlepšila zvukové podmínky této akce. Tento nápad jsem měla již před lety v začátku cvičení TIME outDOOR. Tenkrát jsem ale nenašla vhodné řešení. Nyní je nápad aktuální i proto, že nevím, jak v covidové době budou účastníci reagovat na to, až je vyzvu přistoupit blíž k sobě, abych mohla popsat detaily pohybu – aby mne slyšeli. Že je nás někdy opravdu hodně můžete vidět na fotografiích.

Taiji (Tai chi) nelze pouze předcvičovat. Každý cvik je nutné precizně vysvětlit, poukázat na chyby a jejich korekce. Nejedná se o „mechanické“ cvičení či kopírování pohybů, ale i o duševní rozvoj a zapojení mysli cvičence. Je proto žádoucí vytvořit co nejlepší podmínky pro takový proces.

Řečnický systém pro TIME outDOOR

Po průzkumu trhu jsem vybrala přenosný řečnický systém Adastra H25, který by vyhovoval pro cvičení TIME outDDOR. Cena i s dokoupením všech potřebných komponent je v hodnotě cca 4000,- Kč. Oslovila jsem MČ Prahu 4, zdali by tento systém pro cvičení mohla pořídit. Návrh byl ze strany města zamítnut s tím, že si nikdo na špatné zvukové podmínky nestěžoval a není tedy nutné nic měnit.

Po hlubší úvaze jsem se nakonec rozhodla řečnický systém zakoupit na vlastní náklady, přestože ho budu používat pouze pro TIME outDOOR a pro jinou práci jej pravděpodobně nevyužiji. Těším na vás a na to, že mne budete lépe slyšet a o to více si cvičení užijete!

MgA. Vlasta Pechová – cvičitelka a učitelka Taiji – info@taijipodlupou.cz

Chcete podpořit mou činnost?

Navštivte stránku Podpořte nás.