PODZIM 2020 online

PODZIM 2020 online2020-11-23T13:59:15+00:00

Výuka probíhá online!

Přešli jsme na online výuku, neboť nedokážeme předpovědět, kdy budeme moci opět cvičit Taiji na Dobešce. Lekce z období PODZIM 2020 proběhnou tak, že neodučených 7 týdnů z Dobešky rozkládáme na celkem 14 týdnů online výuky.

Za 1 lekci na Dobešce máte 2 online lekce ve formě 2 videí, podporu ve formě cvičení „na dálku“ a možnost konzultací. Online výuka poběží až do února 2021. Když se ale budeme moci vrátit na Dobešku dříve, pak zbytek neuskutečněných online lekcí převedeme zpět na lekce na Dobešce (2 online lekce = 1 lekce na Dobešce).

VÝUKOVÉ VIDEO je zveřejněno v úterý!

  • Video má délku 15 až 20 minut. Nové video je publikováno vždy v úterý nejpozději v 18:00 na stránce PODZIM 2020 – výuková videa.
  • Jako základ a minimum vašeho studia je to, že se na video alespoň podíváte. K videím se můžete vracet kdykoli v průběhu kurzu.

Cvičení na dálku a konzultace

  • V ÚTERÝ a PÁTEK od 18:00 do 18:30 cvičíme na dálku. Poté je čas vyhrazený na konzultace. Kdo cvičit nechce, ale chce mít vymezený čas ke studiu, může ve stejném čase cvičení zhlédnout video nebo studovat z webu.
  • Obdobný systém je i ve ČTVRTEK od 9:30.
  • Termíny jsou uvedeny v kalendáři.
  • Podnětné otázky a odpovědi jsou na stránce PODZIM 2020 – otázky a odpovědi.

Konzultace

Vy, kteří jste ve WhatsApp skupince, mi dávejte dotazy přímo tam. Kdo ve skupince nejste, můžeme se domluvit jinak.

Stránky níže jsou přístupné účastníkům pravidelného studia období PODZIM 2020.

511, 2020

Rozcestník pro začátečníky

Milí začátečníci, velmi dobře si uvědomuji, že věnovat se cvičení, když jste prošli pouze několika lekcemi, není vůbec snadné. Snad vám tato stránka pomůže alespoň trochu v době, kdy se bohužel nemůžeme scházet. Budu ráda za vaše jakékoli odezvy. Když uvidím, že máte zájem o výuku i jiným způsobem (video, konzultace nebo osobní či skupinový videohovor/výuku), budu

2610, 2020

PODZIM 2020 – výuková videa

Stránka je pro účastníky podzimního kurzu. Nadřazená stránka je PODZIM 2020 online. Tady je PODZIM 2020 - otázky a odpovědi a Rozcestník pro začátečníky. Každé úterý nejpozději v 18:00 tu najdete nové video i s odkazy pro další studium. Je jen na vás, jak aktivně budete studovat. Zhlédnutí videa je poctivé minimum,

2610, 2020

PODZIM 2020 – otázky a odpovědi

Stránka je pro účastníky podzimního kurzu. Nadřazená stránka je PODZIM 2020 online. Tady je PODZIM 2020 - výuková videa. Napište mi otázku či komentář ohledně vašeho cvičení. Zpráva mi přijde na e-mail. Nebo mi pište na Whatsapp, jestli ho používáte. Podnětné otázky a odpovědi tu pak zveřejním. Vlasta

2510, 2020

I tin ting – dechová sestava a její nácvik

Tato stránka je přístupná pouze registrovaným uživatelům webu.  Tuto jednoduchou dechovou sestavu se můžete poměrně snadno naučit. Obvykle jí procvičujeme na cvičení zdarma během léta. Výhledově i sem přibudou i videa s detaily. 🙂 I tin ting (vyslovuj i čin čing) je budhistický Qigong. Celá sestava se skládá

Naše podzimní vize

Nad tímto online programem jsem hodně přemýšlela. Výuka a cvičení online není stejná jako výuka v tělocvičně. Každý typ výuky má své výhody a nevýhody. A popravdě, úplně nejefektivnější je kombinace obou typů s tím, že nejdůležitější je osobní kontakt. Některé informace se dají předat pouze osobně, korekcí a dotekem. Jiné ale naopak lépe vstřebáte videem či texty, protože si je potřebujete opakovaně procházet, než se usadí ve vaší mysli a paměti. Co bych za to dala mít takovéhle možnosti studia, když jsem kdysi začínala… Takže si myslím, že v této složité době výuka online není pouze náhražkou, je i doplněním něčeho velmi podstatného. Informace ve videích a textech je „zhmotněna“. Využijte ji ke svému růstu a rozvoji.

Máme tu podzimní plán, se kterým se dá pracovat. Nejsme pouze smýkáni okolnostmi současného světa. I to je něco, co nás posílí, abychom se nakonec mohli opět sejít jako silná a stabilní škola a věnovat se tomu, co se dá předávat naživo a osobně. Snad vám i tato vize pomůže vše lépe ustát. Zůstaňte v kontaktu, cvičte, studujte.

Věřím v příjemnou spolupráci a těším se na vás – nyní online, v budoucnosti naživo! Vlasta – 25. 10. 2020

Přejít nahoru