20180824_103207Červená Řečice: 14. – 21. 8. 2021

Tento týdenní kurz Taiji je určený pro žáky naší školy – všechny úrovně pokročilosti. Některé techniky budeme cvičit všichni společně, na jiné se rozdělíme do skupinek podle pokročilosti. Harmonogram a ceník je sestaven tak, že si můžete vybrat jen některé bloky cvičení podle toho, na co se budete cítit. Výuku povede MgA. Vlasta Pechová. Předpokládaný počet cvičících účastníků je 12.

Harmonogram:

 • Příjezd: do pokojů se můžete nastěhovat od 16:00. Odjezd: pokoje je nutné vyklidit do 10:00.
 • Podrobný popis kurzu a jednotlivých bloků najdete dole na stránce!
den 9:30 – 10:00
CVIČENÍ FORMY
10:00 – 12:00
VÝUKA 1
14:00 – 15:30
VÝUKA 2
19:00 – 19:30
CVIČENÍ FORMY
19:30 – 20:30
VÝUKA 3
SO cvičení formy Tuishou
NE cvičení formy aplikace formy nácviky Sanshou
PO cvičení formy aplikace formy cvičení formy Tuishou
ÚT cvičení formy aplikace formy nácviky Sanshou
ST cvičení formy aplikace formy cvičení formy Tuishou
ČT cvičení formy aplikace formy nácviky Sanshou ohýnek…
cvičení formy aplikace formy nácviky Sanshou + Tuishou (VÝUKA 3)
SO cvičení formy aplikace formy

KURZOVNÉ

 • Cena za celý kurz = 4800,- Kč: můžete se účastnit všech lekcí nebo jen těch, které vás budou zajímat
 • Nižší cena za celý kurz = 3800,- Kč: pro všechny, kteří v roce 2021 navštívili alespoň 4 individuální lekce nebo 8 skupinových lekcí; můžete se účastnit všech lekcí nebo jen těch, které vás budou zajímat
 • Celý týden VÝUKA 1 + VÝUKA 3 = 3800,- Kč: do toho spadá 7x aplikace formy + 4x Tuishou + včetně časů pro cvičení formy (+ na nácviky Sanshou se můžete přijít podívat)
 • Jednorázové vstupy: 1x dopoledne = 550,- Kč; 1x nácviky Sanshou = 350,- Kč; 1x Tuishou = 250,- Kč i se cvičením formy

UBYTOVÁNÍ budete platit přímo ubytovně na konci pobytu – viz cenik ubytovani 2021

KURZOVNÉ je rozděleno na organizační poplatek 1000,- Kč a doplatek kurzovného.

Přihlaste se online přihláškou níže.

ONLINE PŘIHLÁŠENÍ

Všichni, kteří jste v květnu e-mailem potvrdili zájem, již můžete vyplnit přihlášku. Než tak uděláte, pročtěte si celou stránku, abyste měli kompletní informace k pobytu.

  Závazná přihláška do kurzu Taiji v Červené Řečici

  Vyplněním tohoto formuláře se závazně přihlašujete do kurzu Taiji v Červené Řečici. Kurz proběhne od 14. do 21. srpna 2021. Ve zprávě upřesněte vaší objednávku a také napište, kolik lidí přihlašujete a zda má někdo dietu, například bezlepkovou. (Jestli se můžete stravovat normálně, zůstaňte prosím u běžné stravy.) Po vyplnění formuláře obdržíte e-mailem bližší platební údaje.
  SNÍDANĚ (80,- Kč za snídani)OBĚDY včetně posledního dne (115,- Kč za oběd)KURZ: všechny blokyKURZ: výuka 1 + výuka 3KURZ: jednorázové vstupy


  INFORMACE K POBYTU

  • Nová kuchyňka – pro vlastní vaření by měla být možnost pronájmu kuchyňky, nyní kuchyňku připravují…
  • Snídaně – snídaně lze mít u Pípalů, ale levnější a výhodnější je připravit si vlastní. Obchody s potravinami v Č. Řečici jsou. V ubytovně je kromě nově očekávané kuchyňky i 1 rychlovarná konvice a 1 společná lednička.
  • Obědy a večeře – obědvat budeme v restauraci Na Radnici. Stravu a čas oběda objednám předem, dělají i bezlepková jídla. 🙂 další informace si ještě upřesníme.
  • Karimatky – s sebou si přivezte karimatky, budeme cvičit i na zemi.
  • Zbraně (tyče, meče, šavle) – je na vás, jestli se s někým dalším domluvíte, zbraně si přivezete a spolu si o volných chvílích zacvičíte. Vedená výuka zbraní však v tomto týdnu probíhat nebude.
  • Ručníky – pozor, ubytovna nezajišťuje ručníky – přivezte si vlastní!
  • Baterka – docela se hodí, především když se vracíme z večerního cvičení anebo když si budeme dělat ohýnek… 🙂

  Přečtěte si více o dopravě, ubytování a tipech na výlety. Podívejte se do archivu na fotky a videa z Červené Řečice!

  Co dělat při náhlé změně vaší účasti:

  • Co nejdříve napište na info@taijipodlupou.cz
  • Změna účasti či délky pobytu na poslední chvíli: nastanou-li u vás změny méně jak 10 dnů před začátkem kurzu, dejte o tom vědět nejen Vlastě, ale i Pípalovům! Jejich mobil je 776 824 312 nebo pevná linka 565 571 072.

  PODROBNÝ POPIS KURZU

  CVIČENÍ FORMY

  • probíhá v čase 9:30 – 10:00 a 19:00 – 19:30

  Cviční formy je určeno pro všechny účastníky. Na rozcvičení a zacvičení formy choďte libovolně podle toho, jak se budete zrovna ten den cítit. Není nutné, abyste tam byli pokaždé – někdo například bude odpočívat a jindy naopak přijde na všechna cvičení.

  VÝUKA 1 – aplikace formy

  • probíhá v čase 10:00 – 12:00

  Tyto lekce jsou vhodné pro všechny účastníky. Budeme se věnovat vybraným prvkům formy. Vysvětlíme si detailní provedení prvků s důrazem na vnitřní pohyby a rozvoj vnitřní síly. Ukážeme si a vyzkoušíme jejich bojové významy. Získáte tak hlubší vhled do provedení jednotlivých prvků a jejich nácviku. Zopakujeme si 13 bojových myšlenek. V závěru každé lekce bude i protažení, které povede Eva V., protažení bude trvat cca 15 minut.

  VÝUKA 2 – nácviky Sanshou

  • probíhá v čase 14:00 – 15:30

  V těchto lekcích budeme ve dvojicích rozvíjet dovednosti, které vedou k sestavě Sanshou. Sestavu nebudeme cvičit celou. Zaměříme se hlavně na principy a smyčky, které lze opakovat. Díky tomu se můžeme soustředit na přesné provedení a procítění pohybu.
  Tyto lekce jsou vhodné pro pokročilé a fyzicky zdatné účastníky. Chcete-li se účastnit výuky „nácviky Sanshou“ a nejste si jistí, zda je to pro vás, ozvěte se. Ostatní, kteří na tyto lekce nebudou přihlášeni nebo se na ně necítí, se můžou přijít podívat. (Pozn.: Nácvik bojových technik může být nebezpečný, především když se je teprve učíte a nemáte je pod kontrolou – např. projevy vnitřní síly ve spojení s bojovými aplikacemi. Pro zaručení bezpečnosti je proto nutný opravdu pečlivý dohled a opatrnost…)

  VÝUKA 3 – Tuishou

  • probíhá v čase 20:00 – 21:00, v pátek v čase 14:00 – 15:30

  Tyto lekce jsou vhodné pro všechny účastníky. Budou obsahovat nácvik základního a pokročilého Tuishou. Přidáme i další cviky ve dvojicích. Zaměříme se na Princip taiji.