Na této stránce jsou shrnuty nejdůležitější informace pro začátečníky Taiji (Tai chi), abyste se dokázali v naší škole co nejrychleji orientovat. Prvním tématem jsou náhrady lekcí (níže je kopie z pravidel školy, abyste to nemuseli hledat). Další témata se týkají využití webu, možnosti častějšího cvičení Taiji atp.

NEPŘÍTOMNOST NA LEKCI

Svou nepřítomnost na lekci písemně nahlaste lektorce (Vlastě) e-mailem nebo přes WhatsApp či sms na 604 311 617. Na ohlášení nepřítomnosti lektorka nemusí odpovídat. Nahlášení nepřítomnosti si ale zaznamená a lekci si pak můžete nahradit jindy. Když svou nepřítomnost neohlásíte, nic vážné se neděje, není ale stoprocentně zaručené, že si lekci můžete vynahradit.

NAHRAZOVÁNÍ ZAMEŠKANÝCH LEKCÍ

Zameškané lekce z pravidelného studia si můžete nahrazovat v jiných lekcích, jestliže tyto lekce spadají pod pravidelné studium. Zmeškané lekce si nahrazujte v průběhu daného období, do dalšího platebního období se nepřevádějí.

  • Lekce z pravidelného studia nelze nahrazovat v doplňkových aktivitách (ve cvičeních a jednorázových lekcích) ani na intenzivních kurzech.
  • Začátečníci by si měli vybírat náhrady v lekcích podobné úrovně. Jestli si nejste jistí, kdy si lekci nahradit, poraďte se s lektorkou. Pro přehled lekcí využijte kalendář, který je vždy aktuálně upraven. Jsou v něm vyznačené začátečnické lekce, můžete tak jednoduše odhadnout, které lekce jsou vhodné pro náhradu.
  • Vybírejte si náhrady včas. Víte-li, že na některý termín nebudete, vyberte si náhradu s předstihem.
  • Složitější požadavky či dotazy ohledně náhrad vyřizujte PÍSEMNĚ na [email protected]

Nahlášení náhrady lekce

O náhradě informujte písemně na [email protected] či na WhatsApp nejpozději v den, kdy si chcete lekci nahradit. Rozhodnete-li se na poslední chvíli, zašlete sms na číslo 604 311 617. Vždy vyčkejte na potvrzení, zda můžete přijít.

KOMUNIKACE V PRŮBĚHU STUDIA

1) Novinky a aktuality: informace e-mailem z webu, nebo přes WhatsApp či Facebook

  • Jednou měsíčně obdržíte přímo z webu e-mail s odkazem na aktuality pro daný měsíc. Ze zasílání těchto zpráv se můžete odhlásit odpovědí na zaslanou aktualitu. Jedná se o službu/plugin, kde je omezený počet adres a stěží se tam vejdou všichni naši žáci. Proto, jestli vám vyhovuje spíše dostávat aktuality přes WhatsApp, odhlaste se z e-mailového zasílání a přihlaste se k naší WhatsApp skupině. (Skupiny máme hned dvě. Jedna je veřejná a je pro ty, kdo chtějí pouze sledovat aktuality, není tam umožněn chat. Ke druhé skupině, kde je i umožněný chat, dostanete pozvání tehdy, když jste účastníci kurzů.)
  • Aktuality můžete také sledovat přímo na webu nebo na našich facebookových stránkách.

2) Náhlé změny ve výuce

  • Termíny lekcí si můžete kontrolovat v kalendáři, který je vždy aktuálně upraven.
  • Nastane-li náhlá změna ve výuce, obdržíte SMS v případě, že se vás změna týká.

STUDIJNÍ MATERIÁLY, WEB

Po každé lekci sepisujeme témata! Naleznete je na veřejně přístupné stránce Přehled témat. U témat jsou i odkazy do studijní sekce pro případ, že byste si chtěli téma nastudovat. Některé části studijní sekce jsou veřejně přístupné, jiné části jsou uzamčené.

Přístup do uzamčené studijní sekce je zpoplatněn – ceník a přihlášku naleznete tady. Začátečníkům umožňujeme do webu nejprve krátkodobě nahlédnout zdarma, aby se mohli rozhodnout, zda chtějí přístup do webu využívat. O tomto krátkodobém vstupu zasíláme info e-mailem vždy na začátku kurzu. (S přihlášením do uzamčených sekcí webu berete na vědomí a souhlasíte, že informace uvnitř webu nebudete poskytovat dalším stranám a vstup do uzamčených sekcí bez povolení autorky nebudete s nikým sdílet

JAK PŘISTUPOVAT KE CVIČENÍ

Na lekcích získáte spoustu informací, na které si potřebujete zvykat postupně. Je běžné, že si něco nezapamatujete a něco hned nepochopíte. Nechte tomu čas. Osvědčuje se zkusit si z lekce „odnést“ jednu informaci/téma, která vás osloví a na té stavět dále. Například vás zaujme vyrovnání páteře a k tomu se pak zkuste doma vrátit a zacvičit si to. Příště vás může zaujmout něco jiné a to si opět doma zopakujte.

Nápomocný může být i článek Jak přistupovat ke cvičení Taiji.

JAK ČASTO CVIČIT?

Začátečníkům stačí jedna lekce týdně, kde se dozví nové informace a učitel dohlédne na jejich cvičení. Je však vhodné, když si cvičí i doma a upevní tak své dovednosti. Je pak co opravovat a rozvíjet. Osvědčuje se cvičit si doma ob den či alespoň 2x týdně. (Mezi našimi žáky jsou tací, kteří si doma prakticky vůbec necvičí – někteří však u nás cvičí několikrát týdně. Jsou mezi námi i lidé, kteří si cvičí každý den nebo několikrát v týdnu. Tedy je vše značně individuální a všechny přístupy jsou OK.)

Chcete-li cvičit častěji pod dohledem v naší škole, máme v nabídce doplňkové aktivity. Momentálně lze využít cvičení ve dvojicích v pondělky od 18:00 vždy po 14 dnech. Protože v ten den ale máme malé prostory, je počet účastníků omezen na max 6. Když by v budoucnu počet účastníků narůstal a zájem o cvičení ve dvojicích byl větší, můžeme toto cvičení udělat každý týden nebo i přidáme den, kam bude možné docházet…

Občas si někdo namixuje začátečnické lekce tak, že chodí více jak 1x týdně. Vše záleží na domluvě a našich možnostech. Proto se ptejte buďto osobně nebo e-mailem na [email protected]

Jestli jsem zapomněla dodat nějaké pro vás důležité informace, napište mi a přidám je sem.

Vlasta