Toto cvičení je určeno pro aktivní žáky naší školy!

Toto cvičení není určeno pro veřejnost. Není podpořeno žádnou jinou organizací, ale naším společným úsilím a zájmem rozvíjet Taiji na co nejlepší úrovni.

Cvičení na hřišti poblíž metra Budějovická je VÝHRADNĚ pro žáky naší školy Taiji – pro pokročilé žáky i méně pokročilé úrovně, kteří si aktivně cvičí a mají zájem se Taiji vážně věnovat.

Toto cvičení je ZDARMA. Cvičení nenahrazuje lekce a má tedy úplně jiný charakter. Cílem je setkávání žáků naší školy Taiji a procvičování technik, které se ve škole učí. Aby bylo cvičení efektivní, jsou určena pravidla a harmonogram cvičení.

Scházíme se na hřišti ZŠ Poláčkova

Mapa je zde na stránce. Jestli chcete přesnou adresu a více informací o hřišti, pak zavítejte sem. Harmonogram cvičení je v tabulce níže a podrobný rozpis a odkazy na nácviky najdete ještě níže na této stránce.

Radarová data poskytuje ČHMÚ – pro větší náhled na mapku klikněte.

  • modrá barva = mrholení
  • zelená barva =  déšť
  • žlutá barva = silný déšť
  • červená barva = liják, průtrž
Téma délka cvičení
1) Rozcvičení 10 minut
2) Forma cca 20 minut
3) Procvičování 1 + 1: pokročilý a méně pokročilý 10 – 15 minut
4) Procvičování 1 + 1: podobné/stejné úrovně pokročilosti střídání po cca 10 minutách

Jak se na cvičení přihlásit?

Není automatické, že bude cvičení každou neděli. Pro ohlašování konání cvičení a vaší účasti využijte naší Whatsapp skupinu, kde je umožněný chat! Jestli Whatsapp nemáte, najděte si způsob (s někým se domluvte), kdo s vámi bude komunikovat a předávat zprávy o cvičení a případných změnách. Účast si domlouvejte mezi sebou = není jinak zaručeno, že na hřišti někdo bude.

Info pro mírně pokročilé a „začátečníky“

Určitě je lepší, když přijdete ještě s dalším účastníkem vám podobné úrovně, protože ve druhé polovině cvičení by se pokročilí měli zaměřit na pokročilé techniky a cvičit mezi sebou. Jak je uvedeno nahoře na této stránce, jsou vítáni ti z naší školy, kteří jsou aktivní a mají vážný zájem o Taiji. Neměl by být problém umět se zabavit i v případě, že nad vámi nestojí učitel či pokročilý žák.

Toalety

Veřejně přístupné toalety v DBK by měly být otevřené do 20:00 a jsou do 5 pěti minut chůze od hřiště. Plán DBK je tady (Pozor, nyní to vypadá, že mění otevírací dobu.)

Cvičení je zdarma.

Nezaručuji pokaždé svou přítomnost. Když budu v Praze a budu mít čas, ráda přijdu! Vlasta

Organizační poznámky:

1) Usoudíme-li, že cvičení v tomto duchu nefunguje a bude nutné, aby jej někdo zodpovědně vedl, pak to zajistíme a současně i zavedeme poplatek za cvičení.

2) Jestli někdo chcete, abych přišla a cvičení vedla jako lekci (za finanční odměnu dle dohody), domluvte se mezi sebou a ozvěte se mi. Kromě skupinky volně cvičících lze takto udělat i skupinku s vedenou výukou.

PODROBNÝ ROZPIS CVIČENÍ A PRAVIDLA

1) Rozcvičení: 10 minut

Každý účastník tento čas může využít jiným rozcvičením. Rozcvičku nikdo nevede. Příklady témat:

2) Forma: 20 minut

Zacvičit celou formu trvá cca 20 minut. Jestli vás bude na cvičení více, ujistěte se, že pokročilí stojí po stranách a méně pokročilí, kteří neznají formu celou, jsou uprostřed. Pokročilí, cvičte formu tak, abyste se nepředbíhali a všichni cvičili stejně rychle, pak vás můžou ostatní následovat. Vy, kteří neumíte formu celou, ale chcete si jí zacvičit, sledujte především pozice nohou a přenosy váhy. Neřešte, že něco neznáte a prostě jen opisujte pohyby. V budoucnu se vám to vrátí v tom, že už budete mít formu, byť mírně, v povědomí.

3) Procvičování pokročilý + méně pokročilý: 10 – 15 minut

Pokročilí, vezměte si k sobě každý na chvíli někoho méně pokročilého. Předcvičujte mu chvíli nebo mu ukažte nový cvik. Zda to bude něco z formy nebo ze cvičení ve dvojicích, to je na vaší domluvě. Nedávejte příliš těžké cviky. Inspirujte se nácviky uvedenými níže.

4) Procvičování podobných úrovní pokročilosti: střídání po 10 – 15 minutách

Cvičte ve dvojicích nebo malých skupinkách rozdělených podle úrovně pokročilosti. Jestli je vás více, tak po cca 10 minutách střídejte dvojice.

  • Pokročilí, tento čas využijte pro nácviky ve dvojicích a cvičte především s podobnými úrovněmi pokročilosti.
  • Méně pokročilí, tento čas využijte k procvičování toho, co znáte, nebo co vám ukázali pokročilí v předchozí čtvrthodině. Můžete to také předvést jinému mírně pokročilému žáku.

Co cvičit ve dvojicích?

Procvičujte například nácviky uvedené níže a jestli umíte sestavy ve dvojicích, pak si procvičte ty sestavy, které znáte.

2704, 2021

Nácviky ve dvojicích

Tato stránka je určena pro registrované uživatele webu. Patří ke stránce Cvičení Taiji ve dvojicích. Na této stránce jsou postupně zveřejňována videa s

2103, 2021

Přehled párových sestav

Sestavy Taiji ve dvojicích Na této stránce jsou nově zveřejněná videa, která pojednávají o párových sestavách Taiji (Tai chi) stylu Yang. Tyto

2021-06-05T09:56:07+02:004 května, 2021|Aktuality|
Přejít nahoru