Pohyby nohou v Taiji

Cesta dlouhá tisíc mil začíná prvním krokem.“(Konfucius)
Taijipodlupou - ukázka výukových materiálů taiji.

Pohybová smyčka – diagramy chodidel. Boky jsou vyznačeny červeně.

Při nácviku Taiji se od samého začátku věnujeme výcviku nohou. K prvním lekcícm Taiji patří cviky zaměřené na vnímání bublajícího pramínku a seznámení se základními postoji. Další pohybové návyky pěstujeme při nácviku přenosu váhy, krocích a pohybu kolem svého centra.

Pro začátečníky je důležité učit se nové pohyby vždy odspodu. Nejprve tedy začínáme přesným postavením chodidel, poté správným přenosem váhy a postavením boků.

Pohybová smyčka

Na obrázku a na videu vidíte základní pohybovou smyčku, která významně procvičuje nohy. Pohyby lze opakovat stále dokola. Smyčka nacvičuje pohyby, které se promítají do cvičení všech sestav Taiji. Je proto vhodné zvládnout jí před tím, než začnete se složitějšími prvky.

Smyčku nedoporučujeme dlouhodobě procvičovat pouze po zhlédnutí našeho videa. Nejprve je nutné pochopit principy pohybu nohou a vědět jak správně cvičit. Pohybovou smyčku učíme začátečníky v našich kurzech Taiji.

Níže uvedené informace jsou pouze pro registrované uživatele webových stránek.

Další obsah této stránky je přístupný pouze přihlášeným uživatelům. Prosím přihlašte se v zápatí této stránky.Please Login or Register for access.
Pokud nejste registrovaným uživatelem a máte zájem o registraci napište nám kontakt
Share Button
Translate »