VlaSTÍNOVÉ divadlo – stínové potěšení

Tento článek patří spíše do mé umělecké činnosti, ale protože je spojen i s mými cestami za Taiji a s mými žáky, dovoluji si ho sem vložit.

Během psaní Zápisků z Moskvy na přelomu roku 2018/19 jsem měla co dělat, abych zápisky příliš nešidila. Nechtěla jsem totiž vyzradit chystané překvapení na lednový večírek v Praze.

Vlastně jsem celý ten pobyt v Moskvě kromě cvičení zasvětila stínovému divadlu. Loutky jsem vyrobila už v Čechách během prosince. Převezla jsem je v kufru v bublinkové obálce do Moskvy. Pak už jen zbývalo vyrobit stínovou obrazovku (divadlo) tak, aby vše šlo převážet v metru a ustálo i případnou tlačenici.

Divadlo jsem vyrobila z kartonu. Pro převoz se dalo složit do velikosti formátu A3. Pro rozložení stačily 4 pohyby, vše zajistit 2 kolíčky a mohlo se vesele hrát!

kockyV Moskvě jsem měla celkem čtyři vystoupení, z toho dvě v rodině s dětmi. Tam se několikaminutové vystoupení vždy prodloužilo na 1,5 hodiny, kdy si začali hrát děti i dospělí. Vymýšleli jsme si i nové příběhy a všichni se řádně nasmáli.

Na jiném vystoupení sice nebyly děti, ale přišly se na něj podívat i kočky. Je to zážitek mít tak pestré publikum!

A takto vypadalo stínové vystoupení na našem večírku v Praze:

  • Hra se jmenuje: Příběh z parapetu
  • S loutkami hraje: Vlasta
  • Rekvizity připravuje: Milan
  • Hlavní role: kaktus
  • Další fotky, videa a texty najdete na mých výtvarných stránkách.

Share Button
Translate »