Učitelé naší školy a linie Taiji

Naší mateřskou školou je tradiční škola Taiji stylu Yang Bílá vrána – škola Roberta Amackera v Moskvě (Ruská federace). Školu v České republice vede přímá žačka Roberta Amackera, MgA. Vlasta Pechová.

Robert Amacker

Taiji (Taijiquan) styl rodiny Yang, přímý žák mistrů Chu, Ch’u-fang; Cheng, Man-ch’ing; William Chen; Ben lo. Působí v USA a v Moskvě. Občas zavítá i do ČR.

Vlasta Pechová

Taiji (Taijiquan) styl rodiny Yang, přímá žačka Roberta Amackera. Působí především v ČR, založila školu v Praze.

Taijipodlupou.cz-linie-skoly-taichi

 

V rámci partnerství s moskevskou školou nás občas navštěvují žáci Roberta Amackera a vedou zde odborné semináře. Jimi jsou například:

Olesya Amacker
Sergey Klimovitsky
Sasha Avaněsova a další

Historie a rozvoj naší školy

Základy naší školy jsou spojené s cestami Roberta Amackera do České republiky. Opakovaně u nás působil v letech 2000 – 2007. Stabilní rozvoj nastal od roku 2009, kdy jeho žačka MgA. Vlasta Pechová s jeho souhlasem začala organizovat vlastní kurzy a cvičení Taiji na pravidelné bázi. Rozvoj školy tak nabral jasnější podoby.

Současná podoba české školy je výsledkem intenzivní práce Vlasty Pechové, za podpory Roberta Amackera, moskevské školy, českých i zahraničních Taiji přátel a samozřejmě i všech žáků, kteří jsou nepostradatelnou součástí školy.

Share Button
Translate »