Přehled témat z lekcí San shou – Praha

Podívejte se na přehled témat z nedělních lekcí San shou. Témata jsou zde zaznamenána i s názvy technik.

Cílem těchto lekcí není naučit ihned celé San shou, ale seznamovat se s jednotlivými technikami a principy. O San shou si více můžete přečíst na stránce Sestava San shou. O nedělních lekcích San Shou se dočtete na stránce Lekce San shou – neděle Dobeška.

Při popisu prvků je uvedeno i číslování, které odpovídá i názvům jednotlivých prvků. Liché číslo je vždy strana A, sudé číslo je strana B.

Neděle 20. 10. 2019 – Dobeška:

  • Z Tui shou Úder na bradu, Ward off (vlevo), Ruce v oblacích. ( V san shou to odpovídá nácviku prvkům č. 61. Ward offf left a 62. Cloudy hands. Příště probereme i návaznost na č. 63. Ward off right a 64. Cloudy hands.)
  • Opakování prvních pohybů San shou: 1. Krok vpřed, úder, 2. Zdvižené ruce, 3. Odpružení, úder, 4. Odklon, úder

Neděle 6. 10. 2019 – Dobeška:

  • Opakování prvních prvků San shou: 1. Krok vpřed, úder, 2. Zdvižené ruce, 3. Odpružení, úder, 4. Odklon, úder
  • Nácviky technik: Peng lu ji an + Úder na uši + Obejmi tygra (poté přechod do posledních prvků San shou)
  • Nácviky technik: Peng lu ji an + Zkřížené ruce + Obejmi tygra (poté přechod do posledních prvků San shou)
  • Detailní nácvik posledních prvků San shou: 89. Ústup a tah, 90. Otočka vpravo a tah, 91. Otočka vpravo a Svez se na tygrovi, 92. Otočka vpravo a Svez se na tygrovi
  • NAŠE KRÁTKÁ VERZE SAN SHOU (první a poslední prvky ze San shou spojené k sobě přes Peng lu ji an): 1. Krok vpřed a úder, 2. Zdvižené ruce, 3. Odpružení a úder, 4. Odklon, úder na bradu + přechod v Peng lu ji an (Roll back, Press) a následují prvky ze San shou 87. Zkřížené ruce, 88. Obejmi tygra, 89. Ústup a tah, 90. Otočka vpravo a tah, 91. Otočka vpravo a Svez se na tygrovi, 92. Otočka vpravo a Svez se na tygrovi (tuto verzi si natočíme na video, můžeme si udělat i verzi, kdy namísto Zkřížených rukou bude Úder na uši)

Neděle 22. 9. 2019 – Dobeška:

  • 1. Krok vpřed a úder, 2. Zdvižené ruce, 3. Odpružení a úder, 4. Odklon, úder
  • poté jsme navázali techniku Peng lu ji An – Roll back, Úder na uši a přešli ke konci Sanshou88. Obejmi tygra, 89. Ústup a tah, 90. Otočka vpravo a tah, 91. Otočka vpravo a Svez se na tygrovi, 92. Otočka vpravo a Svez se na tygrovi
  • Příště si ujasníme přechod v bodě 88. – tento prvek by měla dělat strana B, chceme-li se držet nácviku San shou s přesnými rolemi. Pro pokročilé však můžou být zajímavé a přínosné i jiné varianty, které otevírají kreativitu a širší pohled na bojové techniky.

Taiji pod lupou, Vlasta Pechová a Robert Amacker demonstrují bojovou myšlenku remene.

Share Button
Translate »