Praha: přehled témat ZIMA 2019/20

Stránka s tématy z lekcí Taiji v Praze je den po dni doplňována.

12. 3. 2020 – čtvrtek Dobeška (12/12)

  • Obě lekce byly výjimečně sloučeny v jednu v čase 19:00 – 21:00: individuální korekce formy a cvičení ve dvojicích

11. 3. 2020 – středa Dobeška (11/12 a 9/12)

  • 17:30 – 18:55: (11/12) forma: detailně jsme probrali Roll back (příště na to navážeme), procvičování konce 2. části formy, ve dvojicích: Tuishou a tah (příště Roll back)
  • 19:15 – 20:45: (9/12) forma: Odpružení, Jednoduchý bič, ve dvojicích: základy Tuishou

10. 3. 2020 – úterý Dobeška (11/12)

  • 18:00 – 19:30: forma: procvičování, přípravný nácvik na Rozevření vějíře, nově jsme probrali prvek Zabodnutí jehly do dna moře, ve dvojicích: Tui shou
  • 19:30 – 21:00: forma: detailně jsme zopakovali Otočku a kop patou, korekce prvku Zdánlivé uzavření (i ve dvojicích); ve dvojicích: Da lu

—–

5. 3. 2020 – čtvrtek Dobeška (11/12)

  • 18:00 – 19:30: forma - vnitřní pohyby paží v prvku Divoký kůň potřásá hřívou a Dáma prohazuje člunek, ve dvojicích: pokročilé Tuishou
  • 19:30 – 21:00: forma – pohyby paží v prvku Divoký kůň potřásá hřívou, ve dvojicích: pokročilé Tuishou, aplikace Odpružení, Dalu

4. 3. 2020 – středa Dobeška (10/12 a 8/12)

  • 17:30 – 18:55: (10/12) forma: Otočka a kop patou + Oprášení kolena, ve dvojicích: Tuishou
  • 19:15 – 20:45: (8/12) forma: Jednoduchý bič, ve dvojicích: základy Tuishou

3. 3. 2020 – úterý Dobeška (10/12)

  • 18:00 – 19:30: forma: procvičování a korekce prvků, ve dvojicích: Tui shou
  • 19:30 – 21:00: forma: detailně jsme probrali Otočku a kop patou, Oprášení kolena, ve dvojicích: Da lu

—–

27. 2. 2020 – čtvrtek Dobeška (10/12)

  • 18:00 – 19:30: vedl Jiří K.
  • 19:30 – 21:00: vedl Jiří K.

26. 2. 2020 – středa Dobeška (9/12 a 7/12)

  • 17:30 – 18:55: (9/12) vedla Jarmilka
  • 19:15 – 20:45: (7/12) vedl Kuba

11. 2. 2020 – úterý Dobeška (9/12)

  • 18:00 – 19:30: vedl Jiří K.
  • 19:30 – 21:00: vedl Jiří K.

—–

13. 2. 2020 – čtvrtek Dobeška (9/12)

  • 18:00 – 19:30: forma - opakování kruhových pohybů paží v prvku Divoký kůň potřásá hřívou, ve dvojicích: Tui shou a Peng lu ji an (důraz na osu ohně)
  • 19:30 – 21:00: ve dvojicích: Tui shou a nácvik vln, Peng lu ji an; forma

12. 2. 2020 – středa Dobeška (8/12 a 6/12)

17:30 – 18:55: (8/12)

  • forma 1. část formy a 2. část formy: procvičování formy, zaměřili jsme se na Kop, Udeř tygra a Úder na uši, ve dvojicích: Tui shou

19:15 – 20:45: kurz pro začátečnické úrovně (6/12)

  • první pohyby formy (1. část formy) – procvičování, nově jsme probrali Jednoduchý bič (pouze pohyby nohou), ve dvojicích: Tui shou

11. 2. 2020 – úterý Dobeška (8/12)

  • 18:00 – 19:30: 1. část formy a 2. část formy – korekce prvků Vykrytí, obtočení a úder až po Obejmi tygra, ve dvojicích: Tui shou
  • 19:30 – 21:00: forma: korekce prvku Obejmi tygra a přechod z Opice do Příčného letu, ve dvojicích: Tuis hou a nácvik vln

—–

6. 2. 2020 – čtvrtek Dobeška (8/12)

  • 18:00 – 19:30: forma - korekce prvků Rozevření měsíce, Příčný let, ve dvojicích: Tui shou – důraz na přenos váhy a pohyb kolem svého centra
  • 19:30 – 21:00: forma – cvičení v jedné výškové úrovni, ve dvojicích: Peng lu ji an, Da lu

5. 2. 2020 – středa Dobeška (7/12 a 5/12)

17:30 – 18:55: (7/12)

  • forma 1. část formy a 2. část formy: procvičování formy, zaměřili jsme se na prvky Udeř tygra a poté až ke kopu, Tui shou – přenos váhy a točení kolem osy

19:15 – 20:45: kurz pro začátečnické úrovně (5/12)

  • první pohyby formy (1. část formy) – procvičování, ve dvojicích: Tui shou – přenos váhy

4. 2. 2020 – úterý Dobeška (7/12)

  • 18:00 – 19:30: 1. část formy a 2. část formy – korekce prvku Uchopení vrabčího ocasu a procvičování všech prvků od Příčného letu
  • 19:30 – 21:00: forma: korekce prvku Odpružení po Dáma prohazuje člunek – z pohledu geometrie a vln, ve dvojicích: aplikace prvku Odpružení

—–

30. 1. 2020 – čtvrtek Dobeška (7/12)

  • 18:00 – 19:30: lekci vedl Jirka K.
  • 19:30 – 21:00: lekci vedl Franck

29. 1. 2020 – středa Dobeška (6/12 a 4/12)

17:30 – 18:55: (6/12), lekci vedla Jarmilka

19:15 – 20:45: kurz pro začátečnické úrovně (4/12), lekci vedl Kuba

  • první pohyby formy (1. část formy) – procvičování, ve dvojicích: bojová aplikace na začátek formy, Tui shou

28. 1. 2020 – úterý Dobeška (6/12)

  • 18:00 – 19:30: 1. část formy: nově jsme probrali prvky od Příčného letu až po Oprášení kolena; ve dvojicích: Tui shou
  • 19:30 – 21:00: forma: korekce prvku Dáma prohazuje člunek, ve dvojicích: Da lu

—–

23. 1. 2020 – čtvrtek Dobeška (6/12)

  • 18:00 – 19:30: forma – pohyby nohou v prvku Dáma prohazuje člunek + základní pohyby paží; ve dvojicích - Tui shou a úder – podobnost s otočkou v Da lu
  • 19:30 – 21:00: forma -individuální korekce prvku Dáma prohazuje člunekve dvojicích – Peng lu ji an – geometrické kruhové provedení v co největším rozsahu (osobní taiji)

22. 1. 2020 – středa Dobeška (5/12 a 3/12)

17:30 – 18:55: (5/12)

  • forma 1. část formy a 2. část formy: procvičování a korekce prvků Pěst pod loktem, Ustupující opice, Příčný let, ve dvojicích: Udeř tygra (v pokročilém Tui shou)

19:15 – 20:45: kurz pro začátečnické úrovně (3/12)

21. 1. 2020 – úterý Dobeška (5/12)

  • 18:00 – 19:30: 1. část formy: procvičování prvku Ustupující opice, nově jsme probrali Příčný let; ve dvojicích: Tui shou
  • 19:30 – 21:00: forma: kruhové pohyby paží v prvku Dáma prohazuje člunek; důraz na rovná záda při cvičení formy, ve dvojicích: základní Tui shou a nácvik vln, pokročilé Tui shou

—–

16. 1. 2020 – čtvrtek Dobeška (5/12)

  • 18:00 – 19:30: forma – opakování kruhové pohyby paží v prvku Divoký kůň (horní ruka), korekce až do Dáma prohazuje člunek; ve dvojicích - Da lu
  • 19:30 – 21:00: forma – kruhové pohyby paží v prvku Ustupující opice a v přechodu z Jednoduchého biče do Dáma prohazuje člunekve dvojicích – bojová aplikace prvku Dáma prohazuje člunek, technika „očištění lokte“ a Ruce v oblacích

15. 1. 2020 – středa Dobeška (4/12 a 2/12)

17:30 – 18:55: (4/12)

  • forma 1. část formy a 2. část formy: procvičování prvků Jednoduchý bič + Ruce v oblacích + Jednoduchý bič, poté procvičování ve skupinkách + individuální korekce, ve dvojicích: Tui shou

19:15 – 20:45: kurz pro začátečnické úrovně (2/12)

  • první pohyby formy (1. část formy) – pohyby nohou v prvku 1., 2. a 3. odpružení

14. 1. 2020 – úterý Dobeška (4/12)

  • 18:00 – 19:30: 1. část formy: procvičování prvku Ustupující opice, práce ve skupinkách na vybraných prvcích z formy, osa vody ve střelci a rozvoj pohybu nohou (Chansujin); ve dvojicích: Tui shou
  • 19:30 – 21:00: forma: opakování kruhových pohybů paží v prvku Divoký kůň potřásá hřívou a Dáma prohazuje člunek, ve dvojicích: pokročilé Tui shou – důraz na osu ohně

—–

9. 1. 2020 – čtvrtek Dobeška (4/12)

  • 18:00 – 19:30: forma – kruhové pohyby paží v prvku Divoký kůň; ve dvojicích - Tui shou a Peng lu ji an
  • 19:30 – 21:00: forma – kruhové pohyby paží v prvku 1. a 2. odpruženíve dvojicích – základní Tui shou a vlny

8. 1. 2020 – středa Dobeška (3/12 a 1/12)

17:30 – 18:55: (3/12)

  • forma 1. část formy a 2. část formy: procvičování prvků Ruce v oblacích, Ustupující opice a přechodu do Zdvižených rukou, ve dvojicích: Tui shou

19:15 – 20:45: kurz pro začátečnické úrovně (1/12)

  • první pohyby formy (1. část formy) – pohyby nohou v prvku 1., 2. a 3. odpružení
  • I t’in t’ing – celá sestava
  • opakování: pohyby kolem vertikální (vodní) osy v koni, střelci a na jedné noze

7. 1. 2020 – úterý Dobeška (3/12)

  • 18:00 – 19:30: 1. část formy: opakování prvků Úder hřbetem pěsti, Vykrytí, obtočení a úder, výuka prvku Ustupující opice (procvičování ve dvou skupinkách = dvě varianty nácviku tohoto prvku); ve dvojicích: bojová aplikace Ustupující opice, Tui shou
  • 19:30 – 21:00: forma: forma a kruhové pohyby paží v prvku Divoký kůň potřásá hřívou, ve dvojicích: základní a pokročilé Tui shou – důraz na osu ohně

—–

19. 12. 2019 – čtvrtek Dobeška (3/12)

  • 18:00 – 19:30: forma – korekce prvku Divoký kůň ve 3. části formy; ve dvojicích - Tui shou a Peng lu ji an
  • 19:30 – 21:00: ve dvojicích – Udeř tygra v Peng lu ji an a v San Shou

18. 12. 2019 – středa Dobeška (2/12)

17:30 – 18:55: (2/12)

  • forma 1. část formy a 2. část formy: procvičování prvku Ustupující opice – detailní pohyby paží; ve dvojicích: Tui shou + tah; Peng lu ji an

17. 12. 2019 – úterý Dobeška (2/12)

  • 18:00 – 19:30: 1. část formy: rozcvičkové cviky a udržení ramen dole, prvek Ustupující opice i s pohyby rukou, osa ohně v koni a střelci; ve dvojicích: Tui shou
  • 19:30 – 21:00: forma: Ustupující opice – vnitřní pohyby paží, ukázka základní a pokročilé verze tohoto prvku, ve dvojicích: bojová aplikace prvku ustupující opice, pokročilé Tui shou – důraz na osu ohně

—–

12. 12. 2019 – čtvrtek Dobeška (2/12)

  • 18:00 – 19:30: forma – korekce prvků Udeř tygra a Divoký kůň ve 3. části formy; ve dvojicích - Tui shou a Peng lu ji an, příště i Da lu
  • 19:30 – 21:00: forma - pozice An začíná od ramene, ve dvojicích – ohnivá osa v Peng lu ji an, Da lu

11. 12. 2019 – středa Dobeška (1/12)

17:30 – 18:55:

  • forma 1. část formy a 2. část formy: procvičování prvku Otočka na špičce a kop pravou patou + prvky do konce 2. části; ve dvojicích: Tui shou + tah; Peng lu ji an

10. 12. 2019 – úterý Dobeška (1/12)

  • 18:00 – 19:30: 1. část formy: ustupující opice i s pohyby rukou (pouze první opice, další příště), osa ohně v koni a střelci; ve dvojicích: Tui shou
  • 19:30 – 21:00: forma: důraz na neutrální (uvolněnou) pozici paží mezi Peng a An – změny probíhají vždy zevnitř ven, ve dvojicích: důraz na osu ohně, udržení ramen dole a potrestání chyby zdviženého ramene

—–

5. 12. 2019 – čtvrtek Dobeška (1/12)

  • 18:00 – 19:30: forma – korekce prvků Odděl nohu, přechodu z Kopu patou do Oprášení kolene a úder; ve dvojicích - práce s „dřevěným míčem“
  • 19:30 – 21:00: ve dvojicích – práce s „dřevěným míčem“ a ohnivou osou v Peng lu ji an
Share Button
Translate »