MgA. Vlasta Pechová

Vlasta Pechová

MgA. Vlasta Pechová

Původem pocházím z malebného Pelhřimovska. Během studia na uměleckých školách v Brně a Praze (obor designu) jsem se setkala s Taiji. Tomuto bojovému umění jsem se postupně začala věnovat v plné míře a nyní ho vyučuji. Působím v Praze, Pelhřimově, občas i v zahraničí.

Já a Taiji:

Bojovým uměním a pohybem se zabývám od roku 1994. Začínala jsem u karate goju-ryu, poté jsem přešla k Taiji a na čas i ke studiu a výuce tance. Od roku 2000 se věnuji Taiji stylu Yang pod odborným vedením Roberta Amackera, který v České republice působil v letech 2000 až 2007. Navštívila jsem jeho školy v USA a Moskvě. Jeho moskevskou školu Bílá vrána navštěvuji již řadu let.

Vyučovat Taiji jsem začala v roce 2002. Nejprve jsem působila jako asistentka Roberta Amackera. Od roku 2009 samostatně vedu kurzy a rozvíjím školu Taiji, na jejíchž stránkách se právě nacházíte. Při výuce ve svých kurzech a cvičeních Taiji kladu důraz na individuální přístup.

Jsem autorkou textů, ilustrací a většiny videí na tomto webu. Napsala jsem a ilustrovala knížku o Taiji. Rovněž jsem ilustrovala knihu mého učitele Roberta Amackera.

Mé další činnosti:

Souběžně s Taiji se rozvíjím i v dalších příbuzných oborech. Úspěšně jsem absolvovala akreditovaný kurz zdravotní tělesné výchovy (2012, Palestra) a kurz sportovní a regenerační masáže (2015, Dexter Academy). Od dětství se zabývám výtvarnou činností a designem – mou tvorbu si můžete prohlédnout na www.silvereye.cz.

Kontakt na mne

Fotografie:

 

Vlasta Pechová a Robert Amacker – Moskva:

 

Share Button
Translate »