Vize naší školy Taiji

Naším cílem je rozvíjet a předávat bojové umění Taiji (Taijiquan) v komplexní podobě, nezatížené masovou výukou. Naší prioritou jsou kvalitní informace, individuální přístup při výuce a vytvoření vhodného zázemí pro cvičení.

Fungujeme jako tradiční rodinná škola. Účastníci kurzů mají kontakt se zakladatelkou a hlavní učitelkou MgA. Vlastou Pechovou. Lekce probíhají v malých skupinkách 6 – 10 účastníků. Systém výuky je nastaven tak, aby se mohly spolu setkávat i rozdílné úrovně pokročilosti. Díky vzájemné spolupráci a pomoci během cvičení získávají všichni členové školy informace potřebné k rozvoji Taiji, bez ohledu na to, zda vynechali některé lekce.

Rozvíjíme se na mezinárodní úrovni. V rámci podpory a kontaktu s naší mateřskou školou nás navštěvují instruktoři z moskevské školy. Občas k nám zavítají i naši kolegové z americké školy.

Učitelé

Mistr Robert Amacker

  • Taiji (Taijiquan) styl rodiny Yang, přímý žák mistrů Chu, Ch’u-fang; Cheng, Man-ch’ing; William Chen; Ben lo.
  • Stojí u základů a vzniku naší školy v Praze. Nyní žije a vyučuje v Kalifornii (USA).

MgA. Vlasta Pechová

  • Taiji (Taijiquan) styl rodiny Yang, přímá žačka Roberta Amackera.
  • Založila a rozvinula školu „Taiji pod lupou“ do současné podoby.
  • Je hlavní učitelkou této školy. Působí v České republice i v zahraničí.

Osnovy studia

Historie a současnost

Základy naší školy jsou spojené s cestami Roberta Amackera do České republiky. Opakovaně u nás působil v letech 2000 – 2007. Stabilní rozvoj nastal od roku 2009, kdy jeho žačka MgA. Vlasta Pechová s jeho souhlasem začala organizovat vlastní kurzy a cvičení Taiji na pravidelné bázi. Rozvoj školy tak nabral jasnější podoby.

Současná podoba české školy je výsledkem intenzivní práce Vlasty Pechové, za podpory Roberta Amackera, moskevské školy, českých i zahraničních přátel a samozřejmě i všech žáků, kteří jsou nepostradatelnou součástí školy.

Zájemcům o hlubší vhled, co obnáší rozvoj školy a předávání Taiji, doporučujeme tyto články:

vlcsnap-2017-06-26-10h05m03s361

Share Button
Translate »