Robert Amacker – Taijiquan styl rodiny Yang

  • Robert Amacker je přímý žák mistrů Chu, Ch’u-fang; Cheng, Man-ch’ing; William Chen; Ben lo.
  • Svou činností a vstřícným přístupem stojí u vzniku naší školy Taiji pod lupou. Nyní žije v Kalifornii (USA).
Robert Amacker

Robert Amacker – Taijiquan styl rodiny Yang

Bojovým uměním se Robert Amacker začal zabývat ve věku 11 let, kdy se učil judo a cvičil s kamarádem obranu proti násilníkům na základní škole. Po přestěhování na Hawaii ve věku 15 let na střední škole studoval Kyokushinkai Karate u Bobby Low v Čínsko-americkém klubu v Honolulu.

V období vysokoškolského studia na univerzitě v New Yorku (bakalář matematiky) studoval původní styl Kyokushinkai, Gojuryu Karate, u Petera Urbana, Aikido u Yoshimitsu Yamada a nakonec i Taiji u Cheng, Man-ch’ing a jeho dvou nejtalentovanějších studentů William Chen (New York) a Ben Lo (San Francisco).

V sedmdesátých letech byl studentem mistra Chu, Ch’u-fang. Ten byl jedním ze tří lidí, kteří přinesli na Taiwan z čínské pevniny formu San Shou a osobně byl přímým studentem Yang, Cheng-fu. Od svých 21 let se Robert Amacker věnoval výlučně studiu Taiji, s jedinou výjimkou roku, kdy studoval Monkey Style Boxing u Quan, Sai-hung. Několik let též praktikoval Zen u skvělého Yasutani Roshi a jeho studenta Seikida v Diamond Sangha na Hawaii.

Založil Inner Research Institute of San Francisco se svým celoživotním přítelem Martin Inn a publikoval překlad Classics of Taijiquan, který byl později opětovně vydán Ben Lo a Susan Foe v mírně upravené formě jako The Essence of Tai Chi Ch’uan (North Atlantic Press). V roce 1997 založil školu Taijiquan Bílá vrána (White Crow) v Moskvě, Ruská federace. V Praze Robert Amacker opakovaně působil v letech 2000 – 2007 a vyučoval zde Taiji formou krátkodobých seminářů. Do Prahy pak opět zavítal a v naší škole učil v roce 2014 a 2017.

Curriculum – studijní plán: video v češtině naleznete na stránce Vize naší školy.

Robert Amacker - curriculum - in English

Robert Amacker - discharge

Share Button
Translate »