Linie naší školy Taiji

Naší mateřskou školou je tradiční škola Taiji stylu Yang Bílá vrána – škola Roberta Amackera v Moskvě (Ruská federace). Naší školu v České Republice založila a vede přímá žačka Roberta Amackera, MgA. Vlasta Pechová.

Robert Amacker

Robert Amacker – Taijiquan styl Yang

Robert Amacker – Taiji styl Yang

Bojovým uměním jsem se začal zabývat ve věku 11 let, kdy jsem se učil judo a cvičil s kamarádem obranu proti násilníkům na základní škole. Po přestěhování na Hawaii jsem ve věku 15 let na střední škole studoval Kyokushinkai Karate u Bobby Low v Čínsko-americkém klubu v Honolulu.

V období vysokoškolského studia na univerzitě v New Yorku (bakalář matematiky) jsem studoval původní styl Kyokushinkai, Gojuryu Karate, u Petera Urbana, Aikido u Yoshimitsu Yamada a nakonec i Taiji u Cheng, Man-ch’ing a jeho dvou nejtalentovanějších studentů William Chen (New York) a Ben Lo (San Francisco).

V sedmdesátých letech jsem byl studentem Chu, Ch’u-fang. Byl jedním ze tří lidí, kteří přinesli na Taiwan z čínské pevniny formu San Shou a osobně byl přímým studentem Yang, Cheng-fu. Od svých 21 let se věnuji výlučně studiu Taiji, s jedinou výjimkou roku, kdy jsem studoval Monkey Style Boxing u Quan, Sai-hung. Několik let jsem též jsem také cvičil Zen u skvělého Yasutani Roshi a jeho studenta Seikida v Diamond Sangha na Hawaii.

Založil jsem Inner Research Institute of San Francisco se svým celoživotním přítelem Martin Inn a publikoval překlad Classics of Taijiquan, který byl později opětovně vydán Ben Lo a Susan Foe v mírně upravené formě jako The Essence of Tai Chi Ch’uan (North Atlantic Press). V roce 1997 jsem založil školu Taijiquan Bílá vrána (White Crow) v Moskvě, Ruská federace, a tomuto projektu se věnuji až do současnosti.

Share Button
Translate »