Forma Taiji stylu Yang

„Všechny části těla jsou na sebe napojeny bez sebemenšího rozbití.“ (Klasické texty)
Prvek Slézající had

Prvek Slézající had

Forma neboli sólová sestava Taiji představuje nejznámější sestavu Taiji. Začátečníkům umožňuje nácvik nových pohybů, pokročilým poskytuje prostor ke kultivaci vnitřní síly a studiu bojových myšlenek. Forma simuluje bojové situace, kdy imaginární útočník ovládá bojové techniky střední úrovně. Významný je také zdravotní aspekt, kdy pomalé a plynulé pohyby vedou k rozproudění energie Qi.

V Taiji bývá význam nácviku formy přirovnáván ke stavbě lodi. Pouze na dobře postavené lodi se můžeme vydat na zaoceánskou plavbu. Stejně tak se v Taiji, máme-li připravené a správně vystavěné tělo, můžeme vydat na fascinující cestu cvičení ve dvojicích. Bez dobré lodi a bez vycvičeného těla bychom se nedostali příliš daleko…

Fáze výcviku Taiji

Na videu vidíte ukázku nácviku nejčastějšího prvku z formy – Jednoduchý bič. Tento prvek, a i další prvky formy, se začátečníci učí nejprve od správného postavení chodidel a nasměrování boků. Vytvoří si tím pevný základ, ke kterému později přidají pohyby paží.

Na videu vidíte dlouhou tradiční formu Taiji stylu Yang označovanou číslem 108 (či 120). Vyučujeme ji v naší škole. Její zacvičení trvá kolem 17-20 minut. Jinde se můžete se setkat i s kratšími sestavami, které z této formy vycházejí.

Níže uvedené informace jsou pouze pro registrované uživatele webových stránek.

Další obsah této stránky je přístupný pouze přihlášeným uživatelům. Prosím přihlašte se v zápatí této stránky.Please Login or Register for access.
Pokud nejste registrovaným uživatelem a máte zájem o registraci napište nám kontakt
Share Button
Translate »