Novinka: úprava ve výuce čtvrtečních lekcí

Systém výuky ve večerních čtvrtečních lekcích je mírně upraven. Cílem úprav je poskytnutí a jasnější vymezení času pro procvičování základního a pokročilého Tui shou.

Změny se týkají čtvrtků na Dobešce. Tady jsou změny vypsány a vyznačeny tučně:

Kurz 18:00 – 19:30

  • od 19:00 do lekcí chodí pokročilejší žáci a pomáhají vám se cvičením ve dvojicích až do 19:30.
  • V 19:30 buďto můžete jít domů, nebo můžete zůstat až do 19:45 a procvičovat si základní a pokročilé Tui shou (Peng lu ja an). V tomto čase budou stejné téma cvičit i pokročilí, nemusí se vám však již věnovat. Pro cvičení si tedy vybírejte kolegy z vašeho kurzu. (Je pravděpodobné, že se tímto i částečně vyřeší převlékání v šatně, neboť nemusíte odcházet naráz a budete tak mít víc prostoru na převlékání. Při převlékání a odchodu prosím dbejte na to, abyste nerušili ostatní cvičící kolegy.)

Kurz 19:30 – 21:00

  • Jak již dávno víte a i tak děláte ( a to je skvělé!), můžete do lekcí chodit již na 19:00 a pomáhat účastníkům z předchozího kurzu se cvičením ve dvojicích.
  • V čase od 19:30 již nebudeme jako první cvičit formu, ale budeme se věnovat cvičení ve dvojicích bez kroků – základnímu a pokročilému Tui shou. V tomto čase nemusíte pracovat s méně pokročilými, kteří můžou nově zůstávat až do 19:45. Hlavní prioritou bude cvičit základní a pokročilé Tui shou na co nejlepší technické úrovni, abyste upevnili své dovednosti a řádně se procvičili. Následovat bude protažení, forma a poté dynamičtější cvičení ve dvojicích s kroky. (Tímto systémem/řádem udržíme postupně narůstající dynamiku lekce a z lekce vytěžíme co nejvíce. Časový plán: formu začneme cvičit nejpozději ve 20:00. Po formě a případných korekcích přejdeme k nácvikům sestav a technik, které obsahují kroky – nejpozději od 20:40.)

Ačkoli změna přišla bleskově, přicházeli jsme k ní plynule. Je to udáno vývojem školy, postupným nárůstem dovedností a zájmem cvičit ve dvojicích. Proto si myslím, že by to mohlo fungovat ku prospěchu všech a těším se na to! Vlasta

cbDSCN0840web

Share Button
Translate »